Wpis z mikrobloga

@GodALLU: serial jest mocno złożony: wiele wątków, dużo postaci, wszystko się przeplata, wszystkie elementy mają znaczenie. Na pewno nie jest to lekki serialik typu "Żar tropików." Nie ma strzelanin, pościgów itp. elementów typowo rozrywkowych. Policjanci strzelają w nim trzy razy: raz w ścianę, raz w powietrze, raz przypadkiem w kolegę. Na przestrzeni 5 sezonów.
No i toczy się dość powoli. Nie może inaczej, bo wtedy już by był całkiem zamęt.
Trzeba
@GodALLU pierwszy odcinek jest ciężki, ale rozkręca się przy 2-3 odcinku i już wtedy wiesz o czym jest ten sezon. Zapewniam, że warto. Każdy sezon opowiada o mieście z innej perspektywy (inny motyw przewodni), aczkolwiek większość głównych postaci pozostaje ta sama.
@GodALLU: Nie jest jakiś super ciężki, chociaż wymaga trochę zaangażowania żeby się w to wgryźć i raczej ciężko go oglądać gdzieś w tle.

Jeśli chodzi o różnice między sezonami to generalnie główna historia o mieście i jego problemach, przestępczości, handlu narkotykami, pracy policji jest ciągła, główne postaci się nie zmieniają. Ale też każdy sezon ma swój motyw przewodni i wątki poboczne opowiadające o tym wszystkim z różnych perspektyw.