Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile musielibyście wygrać pieniędzy na loterii, żeby zrezygnować z pracy?

Podstawowa szóstka w lotto to 2 mln zł, kupiłbym mieszkanie (max. 1 mln), samochód (max. 150k), jakieś zachcianki, ale zdecydowanie jest to za mało, żeby rezygnować z pracy, ewentualnie można by sobie zrobić jakiś krótki gap year. Dla kontekstu dodam, że jestem 25 letnim singlem klepiącym excele w korpo za 6.5k netto, więc za kolejne 40 lat pracy bym zarobił minimum 3 mln złotych. Oczywiście byłoby to więcej, bo wiadomo, że zarobki nie stoją w miejscu + trzeba brać pod uwagę inflacje.

5 mln złotych - tu raczej też bym nie zrezygnował jeszcze z pracy, aczkolwiek rozważyłbym dłuższą przerwę od pracy.

10 mln zł - bez wątpienie rezygnuje z pracy.

Przy 5 mln i 10 mln zł oczywiście zadbałbym o jakiś pasywny dochód.

#lotto #pracbaza #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 35
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: za 2mln możesz bez problemu zrezygnować z pracy mając większą wypłatę z odsetek niż większość Polaków na zarobki

Twoim problemem jest to, że od razu chciałbyś większość przewalić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: właśnie napisałeś że cała wygrana byś wydał w przeciągu kilku miesięcy. Mi by wystarczyło tyle żeby spłacił kredo na mieszkanie i żeby kupić 1 dom pod wynajem w Belgii oraz mieszkanie na Cyprze malcie Chorwacji czy innej wakacyjnej destynacji Europejczyków. Żadnego auta bym nie kupował bo by mi szkoda było xd za to okleił bym sobie mój 20 letni maxiskuter bo po ostatnim ślizgu wygląda jak by nim ktoś z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na pewno siedmiocyfrową kwotę. Bo i tak nie byłoby pewności, czy udałoby się ją dobrze zabezpieczyć. Tak czy siak nie byłoby to końcem pracy, a jedynie zmianą jej formy, bo w pełni pasywny dochód to rzadkość.
  • Odpowiedz
@Krol_Karo: Dokładnie tak. 2 bańki to jest kilka dekad pracy dla normalnego człowieka (bez uwzględnienia inflacji), a więc nawet nie licząc odsetek można by żyć na niezmienionym poziomie przez te 2-3 dekady tylko to wydając.
  • Odpowiedz
Ile musielibyście wygrać pieniędzy na loterii, żeby zrezygnować z pracy?


@mirko_anonim: tylko jeszcze przelicz, że to o czym mówisz zapewnia życie w PL na jakimś tam poziomie ale ma się nijak do tak zwanego baletu międzynarodowego

więc dla "normalnej" osoby która nie potrzebuje posiadać wszystkiego na własność - ale chce mieć to co napisałeś w PL + opcje wielu podróży na fajnych a nawet topowych hotelach przez kilka miesięcy w roku
  • Odpowiedz
gdzieś juz to kiedys sobie liczyłem, i wyszło mi około 3,5mln zł czystego Kaszu, zeby móc rzucić robotę


@bialowieska12345: ale to przy jakich warunkach tj. masz rodzinę, masz już dom, balujesz międzynarodowo czy siedzisz na chacie i netflix oglądasz?
  • Odpowiedz
Żeby dać milion za mieszkanie to trzeba być mega szprytnym człowiekiem xd


@Massiv: No to pochwal się jakie ty mieszkanie/dom byś kupił w tej hipotetycznej sytuacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Drożej wyszedłby wynajem.


@saviola7: wynajem przy dwóch milionach wyszedłby ci bezkosztowo w krótkiej perspektywie

A jeśli część dywidend byś reinwestował, to byłbyś nawet na plusie w długim okresie. Bo aktualnie mieszkania drożeją, ale taki stan wieczny nie będzie.
  • Odpowiedz