Wpis z mikrobloga

#motocykle #podroze

Ile czasu trwała wasza najdłuższa podróż, taka w której odcieliscie sie od pracy, codziennosci itp.? Możecie opisać swoje doświadczenia?

Planuje swoja na 2025. Plan jest dojechać do Nepalu i wrócić w terminie od Marca do Listopada. Doświadczenie na motocyklu mam, jakieś wypady pod namioty też, ale nie wiem czy nie rzucam się na zbyt głeboką wodę. Motocykl w trakcie przygotowań BMW R1100 GS z 98, ja też w trakcie mobilizacji ciała. Zastanawiam się czy 10k euro wystarczy na taką podróż zakładając, że motocykl jest przygotowany.
  • 26
  • Odpowiedz
Ile czasu trwała wasza najdłuższa podróż, taka w której odcieliscie sie od pracy, codziennosci itp.? Możecie opisać swoje doświadczenia?


@Cebulaa1: 2 dni, 1650 km

Prawię odciąłem się od życia.

Wszystko zaczęło się sypać jak stwierdziłem że wracam do domu.
A byłem w Belgradzie. Dom zaś na Mazurach.

Planowałem wyjechać ok 10:00, dojechać do hotelu na Węgrzech i kontynuować.
Niestety, w jakiejś małej Węgierskiej miejscowości w motocyklu nastąpiła mała awaria.

Pękł mi
  • Odpowiedz
  • 2
@bocznica:
1. Polska
2.Słowacja
3. Wegry
4. Rumunia
5. Bułgaria
6. Turcja
7. Iran
8. Pakistan
9. Indie
10. Nepal

Kierujac sie przez wzglednie bezpieczne rejony to ok 10k km.

@Krol_Karo zajebista przygoda, szkoda tylko motocykla. Nie uważam zebyś był debiłem bo w trakcie kryzysu poradziłeś sobie idealnie i wróciłeś do domu cały i zdrowy :)
  • Odpowiedz
@Cebulaa1: 2 dni xD pojechałem se w piątek po pracy w tatry, wróciłem w sobote wieczorem przez wrocław do Lublina. W tym roku mam w planie nordkapp w 2 tygodnie, może więcej, nie mam jeszcze zaplanowanej trasy. Wszystko już przygotowane, zostało mi tylko śpiwory kupić
  • Odpowiedz
@Cebulaa1 ogladaj long way round, long way up, long way down. Bedziesz wiedzial na co sie nastawiac. Nad czym sie zastanawiac etc. Also. Nowe opony na start to minimum.
  • Odpowiedz
Ile czasu trwała wasza najdłuższa podróż, taka w której odcieliscie sie od pracy, codziennosci itp.? Możecie opisać swoje doświadczenia?


Ja kilkukrotnie wyjeżdżałem na około 60 dni wycieczki i robiłem wtedy około 20 tys km.
Ostatni dalszy wyjazd był do Mongolii w jedną stronę gdybyśmy nie odbijali to by wyszło 8 tys km. Potem jazda po mongolii i powrót.
20-23 tys km. Około 60 dni. I 9-10 tys zł w tym przygotowanie motocykla
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum:

nie będziemy tutaj zaśmiecać komentarzy


jak zaśmiecać? Piszcie tu koniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) inni też skorzystają bo to są ciekawe informacje dla osób które chcą się gdzieś dalej wybrać:)
  • Odpowiedz
@Cebulaa1: @m1ck
Lokalizatora satelitarnego GPS nie warto brać bo to gówno jest drogie. Lepszy jest zwykły telefon z dostępem do internetu a karty po za UE kupujesz w każdym mijanym przez ciebie kraju i zamieszczasz wpisy i lokalizację dla rodziny na FB czy innym gównie.
Polskiej karty nie wkładaj bo czasem romming to np. 20zł za 1min rozmowy i 5MB.

Niema znaczenia czy masz kufry czy torby, jeśli nic nie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@m1ck: też mi sie wydaje, że nie tylko ja jestem tutaj osobą zainteresowaną tematem.

@mpetrumnigrum dzięki wielkie za tak szczegółowy opis wszystkiego. Nie zamierzałem cisnąć do Nepalu i nie korzystać z atrakcji w innych krajach, dlatego czas na cały projekt jest zwiekszony, dopuszcam też, jakieś naprawy/dłuższe postoje w niektórch krajach. Jeśli pozwolisz to przygotuje kilka pytań pomocniczych z każdej kategori i zrobie sobie projekt/plan podróży i wróce z nimi do Ciebie
  • Odpowiedz
W ile osób jechaliscie?

Jakie najgorsze sytuacja/awarie was spotkały na drodze?


@Cebulaa1: przeważnie we dwie osoby, kiedyś się wybrałem z kumplem i jego żona na nordkapp ale ta baba była #!$%@?ęta lecz nigdy nie myślałem że aż tak. Jeździmy we dwójkę, ja udaje że znam rosyjski a on udaje że zna się na mechanice i zawsze mamy problem gdy trzeba pogadać lub coś naprawić.

Najgorsza awaria to gdy tłok się zblokował
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum: włąsnie rozważam nordkapp na 2025 a nepal na 2026. Przed nordkapp ogarnałbym motocykl, ekwipunek cały i przetestował na nordkapp, pozniej szybki przeglad i w 2026 mozna uderzać na Nepal. Moja najwieksza obawa to podróż solo, ale własnie tak chce to zrobić, to taka podróż do odnalezienia siebie samego.

Jaki był orientacyjny koszt transportu motocykla do PL? Wracaliście wtedy na jednym czy jak inaczej rozwiązaliście temat powrotu?
  • Odpowiedz
włąsnie rozważam nordkapp na 2025 a nepal na 2026. Przed nordkapp ogarnałbym motocykl, ekwipunek cały i przetestował na nordkapp, pozniej szybki przeglad i w 2026 mozna uderzać na Nepal. Moja najwieksza obawa to podróż solo, ale własnie tak chce to zrobić, to taka podróż do odnalezienia siebie samego.


Jaki był orientacyjny koszt transportu motocykla do PL? Wracaliście wtedy na jednym czy jak inaczej rozwiązaliście temat powrotu?


@Cebulaa1:
Kolego wycieczka na nordkapp
  • Odpowiedz