Wpis z mikrobloga

Porzućcie dalekowschodnią "kulturę" drogową. Zacznijcie jeździć jak ludzie z europy.
Gdy wam się wydaje, że rowerzysta łamie przepisy, nie szeryfujcie, bo skończycie
jak kierowca z Audi i nie tylko. Od wymierzania sprawiedliwości jest policja i sądy, bo
jak widać kierowca może nie znać przepisów, potem ponosi tego konsekwencje.

Kamera tego nie wychwyciła, ale czy opłacało się nie znać przepisów i pokazywać mi, że mam jechać chodnikiem?

Zaraz po tym jak samemu złamał przepisy i gnał by stać na czerwonym?


Nie ma przepisu który nakazuje jazdę czerwonym chodnikiem,
Bo stosujemy się do znaków drogowych a znaku C13 tu nie ma. Bo to bubel. Ustawa wyraźnie mówi o tym, że muszą być znaki.

Dlatego ja nie zostałem mandatem ukarany a kierujący Audi już tak.

#polskiedrogi #samochody #kierowcy #rower #szosa
reddin - Porzućcie dalekowschodnią "kulturę" drogową. Zacznijcie jeździć jak ludzie z...
  • 47
  • Odpowiedz
  • 16
Ale ten przepis o zakazie wyprzedzania roweru na przejściu jest #!$%@? xD


@trx87: To nie jest przepis o wyprzedzaniu roweru, to jest przepis o zakazie wyprzedzania pojazdu. A rower to pojazd.

Art 26
  • Odpowiedz
To nie jest przepis o wyprzedzaniu roweru, to jest przepis o zakazie wyprzedzania pojazdu. A rower to pojazd.


@reddin: Nie pajacuj jak to masz w zwyczaju, bo dobrze wiesz co miałem na myśli. O ile wyprzedzanie samochodów jestem w stanie zrozumieć dlaczego jest zabronione, o tyle z rowerami nie mam pojęcia bo widoczności nie ograniczają. Na skrzyżowaniach potrafili to ogarnąć, a na przejściach dalej bzdurnie.
  • Odpowiedz
  • 13
bo widoczności nie ograniczają.


@trx87: Ograniczają. Do tego, może być więcej rowerów. Może być korek, rowerzysta może przepuszczać pieszego na przejściu.
Dobry kierowca musi mieć wyobraźnię, ty nie jesteś dobrym kierowcą.
  • Odpowiedz
@trx87: Jak zaczniesz widzieć coś więcej niż pedał gazu to zrozumiesz dlaczego jest taki zakaz, ale na to nawet nie liczę
  • Odpowiedz
@trx87: najbardziej #!$%@? to jest przepis że rower jadący za tobą ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu jeśli ty chcesz skręcić w prawo a on jedzie prosto xDD
  • Odpowiedz
  • 2
najbardziej #!$%@? to jest przepis że rower jadący za tobą ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu jeśli ty chcesz skręcić w prawo a on jedzie prosto xDD


@assninja: Skoro przecinasz mu kierunek ruchu, to jest to zupełnie logiczny przepis. Jedynie ego kierowców i poczucie ważności nie pozwala zrozumieć, że to bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu jest najważniejsze na drodze publicznej.
  • Odpowiedz
@reddin: ale przecież rower to POJAZD

jeśli ja skręcam w prawo to samochód za mną nie próbuje mnie wyprzedzić z prawej w tym momencie tylko czeka. A rower ma pierwszeństwo. To jest takie fuck logic, że mamy ustępować tym za nami :D
  • Odpowiedz
  • 2
jeśli ja skręcam w prawo to samochód za mną nie próbuje mnie wyprzedzić z prawej w tym momencie tylko czeka.


Odróżniaj wyprzedzanie od omijania.

A rower ma pierwszeństwo.


No
  • Odpowiedz
@reddin: sam odróżnij, przecież skręcając w prawo cały czas się poruszam.

Zmieści tylko dlatego że samochód musi mu ustąpić

W jaki sposób pojazd przed tobą zajeżdża ci drogę? ON JEST PRZED TOBĄ. Przecież jesteś pełnoprawnym pojazdem, zatrzymujesz się za skrecającym pojazdem a potem jedziesz dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
sam odróżnij, przecież skręcając w prawo cały czas się poruszam.


Masz włączony kierunkowskaz? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Zmieści tylko dlatego
  • Odpowiedz
@reddin: przecież samo to że zacząłem ten temat chyba oznacza że znam ten przepis? Ja tylko mówię że jest on kretyński. Bo trzeba ustępować pojazdom ZA NAMI. Znasz dowolny inny przypadek gdzie masz pierwszeństwo przed pojazdem na tym samym pasie ruchu, przed tobą?

Dlatego jest ten przepis.


Motocyklistom nie trzeba ustępować i nie mają pierwszeństwa przy wyprzedzaniu lub omijaniu z prawej , mimo że tak samo by się zmieścili. Jeszcze
  • Odpowiedz
@assninja:

przecież skręcając w prawo cały czas się poruszam.

Tak tylko oprócz tego, że się poruszasz musisz jechać w tym samym kierunku, skręcając w prawo zmieniłeś kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawo o ruchu drogowym art. 2 pkt. 28 "wyprzedzanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;"
  • Odpowiedz
  • 1
Ja tylko mówię że jest on kretyński.


@assninja: Dla kierowców z przerośniętym ego. Nieradzących sobie na jezdni.

Znasz dowolny inny przypadek gdzie masz pierwszeństwo przed pojazdem na tym samym pasie ruchu, przed tobą?


@assninja: Dlatego lepiej jeździć rowerem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@CrazyxDriver: a może jestem w trakcie zmiany kierunku? I tylko 50% w prawo a 50% prosto? ( ͡° ͡°) to akurat ma najmniejsze znaczenie

dlaczego motocyklistom się nie ustępuje a rowerzystom ustępuje
  • Odpowiedz
  • 1
dlaczego motocyklistom się nie ustępuje a rowerzystom ustępuje


@assninja: Bo motocykl jest większy, szybszy i wyprzedza z lewej. Rowerzysta wyprzedza z prawej, by nie być narażonym na kolizję z samochodami jadącymi z przeciwka. Trzeba mieć trochę wyobraźni i doświadczenia, wiedzy o tym o czym się pisze. Ty tylko utwierdzasz w przekonaniu, że rower widzisz jak ktoś nim jedzie a sam nie masz doświadczenia w jeździe rowerem, dlatego nie rozumiesz przepisów.
  • Odpowiedz