Wpis z mikrobloga

Chciałbym niedługo zakupić Questa 3, (byłby to mój pierwszy kontakt z VR) z racji tego ciekawi mnie kilka rzeczy:
1. Czy zakup zaplobowanych quest-ów 3 na aukcjach olx itd. za ok.2000zł jest bezpeiczny?
2. Czy jak kupiłbym używany quest to nadal mógłbym załapać te 30$ za aktywacje z polecenia?
3. Czy da radę zgrać gry vr z kompa na headset i grać bez podpięcia do PC?
4. Czy bez mocnego kompa da radę grać w jakiś sposób "pirackie" gry?
5. Czy komputer (gtx 1070,16GB ram, i5 7600K) będzie dawał radę w VR, np alyx zagrać?
6. Czy na quest można zgrać z komputera pliki video i oglądać bez podpinania PC na samych googlach (bez wifi)?
7. Czy quest wymaga podpięcia do wifi stale a jak nie to czy normalnie można go używać bez Internetu?
#quest3 #vr #oculusquest #wirtualnarzeczywistosc
  • 17
  • Odpowiedz
@BelleDerphine: a z 30 eurogąbek. Niby niedużo, ale te gierki to takie komórkowej jakości są...

A VR z PC to opcja. Bardzo fajnie działa, zarówno po kablu jak i bez. Half Life Alyx to pozycja obowiązkowa.
  • Odpowiedz
Czy zakup zaplobowanych quest-ów 3 na aukcjach olx itd. za ok.2000zł jest bezpeiczny?


@Kilian: Taki zakup jest bez sensu, bo funkiel nówkę u producenta masz za 550 EUR (2350zł). I nie ma żadnych problemów z gwarancją. A takie z olxa równie dobrze mogą być ściągane z innego regionu, a wtedy zapomnij o gwarancji od meta.
  • Odpowiedz
@Kilian:
1. Nie ryzykowałbym

2. Nie wiem

3. Jeśli mówisz o grach questowych to tak

4. W bardzo łatwy

5. 6700K GTX 1080 daje rade grać w assetto na minimalnych

6. Tak

7. Nie wymaga
  • Odpowiedz
@Kilian: @BelleDerphine Postaram się odpowiedzieć:
1. Czy zakup zaplobowanych quest-ów 3 na aukcjach olx itd. za ok.2000zł jest bezpeiczny?
- pochodzą prawdopodobnie z dystrybucji na inny rynek - mogę być z nimi problemy w przypadku supportu meta. Lepiej kupić na Meta - masz 30 dni na testy i odesłanie za free jak nie podejdzie!
2. Czy jak kupiłbym używany quest to nadal mógłbym załapać te 30$ za aktywacje z polecenia?
-
  • Odpowiedz
@Kilian Ja tylko dodam od siebie parę słów. Gogle VR wbijają w fotel. Mówię serio. Nie jesteś w teorii dokładnie się dowiedzieć jak mocne są to wrażenia. Po prostu twój mózg przenosi cię do danego świata. W samym HL: Alyx można posrać zbroje, a są gry jak Resident Evil, które jeszcze nie testowałem - a wiem, że będą mocne. Druga sprawa, dosyć bardzo ważna: u niektórych bardzo mocno wariuje błędnik w tych
  • Odpowiedz
@Kilian: @yo_eighth Dodam jeszce co do uczucia mdłości: NIE NALEŻY z nim walczyć jak już się pojawi. Będzie tylko gorzej i pozostanie na dłużej. Kiedy zawroty głowy się pojawią najlepiej przerwać grę, zdjąć headset, przewietrzyć się i wrócić do rozgrywki kiedy poczujemy się lepiej.
Po sumarycznie kilku, kilkunastu godzinach w naszych aplikacjach mózg przyzwyczai się na tyle, że mdłości przestaną występować w większości sytuacji.

Przykład: ja na początku nie mogłem grać
  • Odpowiedz
@luqero: @Kilian

5. Czy komputer (gtx 1070,16GB ram, i5 7600K) będzie dawał radę w VR, np alyx zagrać?

- to klasa komputera PC do VR potato - czyli da radę ale bardzo low wszystko


Sprzeciwiam się, to jest nieprawda. HL:Alyx ograłem na GTX 1070, i7 8700 i 16GB RAMu - wszystko było na ultra i gra było BARDZO płynna, grało się bardzo komfortowo - 40-60 fps. HL:Alyx jest bardzo dobrze zoptymalizowany.
  • Odpowiedz
@BudgetRevolution: Ja nie wątpię że chodziła. Pytanie zasadnicze brzmi w jakiej rozdzielczości :) na RX580 przeszedłem całe też, która jest jeszcze słabsza od 1070 ale teraz mam 4070s i no cóż. To inny poziom VR :) Dlatego użyłem słowa potato - VD ma skalowanie rozdzielczości Potato low medium high ultra godlike stąd ta nazwa
  • Odpowiedz
@Kilian:

1. Czy zakup zaplobowanych quest-ów 3 na aukcjach olx itd. za ok.2000zł jest bezpeiczny?


No powiedzmy, ale taką plombę to można samemu ogarnąć. Za ~2300zł masz nówkę ze strony producenta z 30 dniowym zwrotem. https://www.meta.com/pl/quest/quest-3/

2. Czy jak kupiłbym używany quest to nadal mógłbym załapać te 30$ za aktywacje z polecenia?


Po resecie do ustawień fabrycznych, na nowym koncie Meta może się udać.

3. Czy da radę zgrać gry vr
  • Odpowiedz
@luqero: Grałem przez VD na medium, albo przez Oculus Air Link ze skalowaniem 120%.
Teraz mam Q3+4070ti i różnica, owszem, jest, ale głównie w optyce headsetu. Wg mnie nie ma co straszyć/zniechęcać użytkownika 1070, ta karta uciągnie każdą obecną grę na VR moim zdaniem. W przyszłości - może niekoniecznie. Ale jeszcze nie wyszedł 1070-VR-killer.
  • Odpowiedz
  • 0
@Raffael: A jak kiedy ten kod promocyjny wpisać. Przy zakupie , podczas rejestracji czy przy uruchamianiu questa? I jakie są sposoby dostarczenia questa paczkomat wchodzi w grę?
  • Odpowiedz