Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
Hej, szukam roweru dla różowej, a kompletnie na tym się nnie znam. Wzrost 156 cm do jazdy raczej po asfalcie i innym utwardzonym terenie. Zależy jej żeby był możliwie lekki, chociaż nie wydaje mi się żeby to miało aż takie znaczenie trasach jakie planujemy, dopiero będzie zaczynała przygodę. Budżet tak do 2k.Myślałem o rowerze trekingowym, czy jesteście w stanie coś polecić?
  • 7
  • Odpowiedz
Lekki będzie klasyczny rower crossowy, bez całego zbędnego wyposażenia. Gadanie że błotniki są niezbędne bo raz na pół roku was złapie deszcz. Czy inne historie z bagażnikiem (+2kg) żeby powiesić tam sakwy (+1,5kg) żeby schować tam bluzę. Przeciętna nóżka, tak kochana przez amatorów, waży pod kilogram.
  • Odpowiedz
@Silver400: błotniki niezbędne nie są ale cholernie się przydają. Nawet nie musi ciebie deszcz złapać, wystarczy że do godziny po deszczu jedziesz zanim wszystko wsiąknie i całe plecy i plecak jak masz od błota
  • Odpowiedz
@Silver400: to dużo zależy. Jak nie wnosisz roweru po schodach, ani nie mieszkasz w górach, to 10kg różnicy nie zrobi... różnicy.
Natomiast wielu niedzielnych rowerzystów jeździ właśnie w niedzielę. A jak już jadą, to na ostro. Tj. na piknik.
Koc, prowiant, bluzeczka bo może wiać, strój kąpielowy + ręcznik, bo w parku jest.. park wodny, zestaw do badmintona, no i koszyk żeby piesek też zaliczył wyjazd. Do tego przenośna ładowarka, etui
  • Odpowiedz
@wykopyrek mój post miał raczej charakter prowokacji do dyskusji. Bardzo dużo osób przychodzi do nas z tekstem że rower ma być lekki a wychodzą ze sprzętem z przedziału 27-30 kg bo właśnie oczekiwania podobne jak przy zakupie kampera xD
Najlepsze jak im faktycznie pokazać jakiś lekki rower to są totalnie zmieszani i patrzą jak na wariata; "a gdzie bagażnik i nóżka"
  • Odpowiedz