Wpis z mikrobloga

@MlCHAU Ja mam RTX 3060 12 GB i jestem bardzo zadowolony. Co do wydajności i zużywanego VRAM to wygląda to tak: Hogwart na High+ RT ultra (bez DLSS) 30 fps i 7,5 GB VRAM, bez RT 70 fps i 6 GB VRAM, w obu przypadkach 1920x1080. Cyberpunk na ultra + RT ultra + DLSS quality, rozdziałka 1920x1080 to 50 fps i 5-7 GB VRAM. Cyberpunk na ultra + RT ultra bez DLSS
@MlCHAU: rx 6800 dostaniesz za niewiele więcej i te karty jeszcze spokojnie można podkręcić, że są blisko 6800xt a żrą tylko 200W (tyle samo co 3070 przy czym wydajność masz jak 3080).
@RobinSchudl: no nie wiem, mi starfield na 8gb dostawał czkawek w 4k na maksymalnym skalowaniu (więc w sumie grałem w 1080p) na medium xD a cyberpunk robił kilkusekundowy pokaz slajdów po wejściu do eq w 1440p
  • 1
@ZlodziejBilonownic: mogłem za kilka stówek zrobić upgrade mojej 3060 12GB ale zrezygnowałem, dziękówa za napracowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°) dużo wyjaśnia

Wychodzi na to że 3070 miała sens do gry w FHD gdzie np. tekstury nie zajmowały tyle vRAM, do 4k 3060 jest trochę słaba, ale wydaje się i tak bardziej przyszłościowa do mało wymagających gier czy nawet FHD
@piotrek2555 W programach z których korzystam (typu CAD, jestem projektantem) to prędzej niż VRAM, którego wbrew pozorom używa się niewiele nawet przy dużych projektach 3D brakuje zwykłego RAM i mocy procesora. Jak we wspomnianym przez Ciebie davinci to nie wiem, bo kompletnie nie znam tego programu.