Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że polscy producenci żywności kupowali po taniości lewe zboże z Ukrainy, karmili tym Polaków a teraz za wszystko obrywa się Ukraińcom, nawet tym niewinnym jak uchodźcy wojenni xDD? Ja #!$%@? ludzie, przecież producenci jak nie będą was truli ukraińskim zbożem, to znajdą sobie inne, również po taniości więc to od tego powinniśmy zacząć. A tak swoją drogą, to byście się przerazili jak dużo nawozów schodzi na te słynne P O L S K I E eko bio produkty. Mieszkam niedaleko takiego składu z nawozami i to jak duży tam jest ruch i jak szybko schodzi towar to głowa mała. Nikogo nie obchodzi wasze zdrowie, liczy się portfel.
#ukraina
  • 63
czyli co według ciebie protestujący rolnicy mieliby zrobić w tej sytacji jaki masz plan działąnia słucham


@Stabilizator: Mogli rozlewać gnojówkę na posesje PISowskich ministrów, 10 miesięcy temu, jak znoszono wszelkie zasady kontrolowanego importu z Ukrainy. A jeszcze lepiej jakby wcześniej nie głosowali na PIS (poparcie wśród rolników 65%) i Dudę (poparcie wśród rolników 70%). Teraz to już tylko mogą wypić piwo którego sami naważyli.
@Stabilizator Nie wiem skąd w ogóle te kretyńskie założenia, że kogokolwiek ma to obchodzić co z rolnikami? Jak padały szwalnie w Łodzi to mieliśmy zamknąć granicę dla ciuchów by na siłę utrzymać bezsensowne miejsca pracy? W rolnictwie pracuje 8% populacji. W nowoczesnych krajach koło 1%. Srednie gospodarstwo to 15ha. Minimalna rentowność gospodarstwa według badań to 150 ha.

Ich jest 8 razy za dużo. Przerost zatrudnienia tam jest wypieprzony w kosmos. Nawet na
@siodemkaxx: To jest tzw. anegdota, która nie nawiązywała bezpośrednio do pierwszej kwestii, stąd przed zastosowaniem jej użyłem zdania "a tak swoją drogą". Kto jest ze wsi albo ma jakieś pojęcie na temat rolnictwa wie o czym mówię. Etykiety "bio" wcale nie oznaczają, że na coś nie idą tony nawozu. Jeżeli nie chcesz mi wierzyć, to rozumiem, w końcu nie podałem tu niezbitego dowodu, ale możesz się wybrać do jakiejś hurtowni eko
Być może zacząłbym od skupienia się na problemie z rolnictwem wewnątrz kraju.


@General-franco: to jest obecnie praktycznie w 100% kompetencja unijna jak wygląda rolnictwo i to jakie mamy regulacje sprawia, że każdy produkt rolny spoza UE automatycznie wygrywa kwestią ceny. Jedyne co mamy na swoją obrone to blokady, cła i normy, ale przez wspólny rynek to znów jest rzecz regulowana przez UE.
czyli co według ciebie protestujący rolnicy mieliby zrobić w tej sytacji jaki masz plan działąnia słucham


@Stabilizator: lista firma która importuje Ukraińskie zboże jest podana publicznie przez ministerstwo,
może na początek zacząć np. blokować dojazd tego zboża do tych firm? a nie blokować drogi wszystkim Polakom

no ale.. te samie firmy kupują też zboże od tych samych rolników więc trochę lipa utrudniać życie partnerom biznesowym którzy co prawda dumają ich bez
@General-franco: W tej sprawie mamy mnóstwo umoczonych elit, od tych naszych, poprzez ukraińskie, kończąc na zachodnich. Wszyscy są winni. Tylko Ukraińcy muszą zdać sobie sprawę, że są robieni w bambuko w swoim kraju, przez swoich oligarchów. Polacy i reszta rolników UE powinni wywierać presję w swoich krajach.
Nie możemy się kłócić ze zwykłymi ludźmi, bo mamy wspólny interes, a bez Ukraińców tego problemu nie rozwiążemy.
Oni muszą zrozumieć, że tak samo