Wpis z mikrobloga

Właśnie padł mi akumulator w samochodzie z Warty.
Mam pytanie, jaki Aku brać, tz jakiej firmy, by można było dolać wody destylowanej i by długo wytrzymał.
Fiesta 1,5 diesel 75kM.
Ale to raczej nie ma znaczenia, jaki samochód.
Brak auto startu, czy jak to się to tam nazywa.
Generalnie, to muszę kupić 2szt, bo w drugim aucie, także ledwo dycha.
Tutaj była warta.
Jest coś wartego do dopłacenia?

Znajomy kupił Aku do swojego.
Od początku nie trzymał nawet jednego dnia.
Naładował i odesłał na gwarancję.
W serwisie stwierdzili, że nie uwzględniają gwarancji, bo Aku miał być wysłany naładowany.
A że się rozładował sam, zanim tam dotarł, no cóż.

Także chciałbym uniknąć takiej skrajnej sytuacji.
Proszę o pomoc w wyborze, tak by sobie nie strzelić w stopę.
Dzięki.

#akumulator #akumulatory #samochod #samochody
  • 7
Właśnie padł mi akumulator w samochodzie z Warty.


@Igor_x: wyłowiłeś auto z rzeki? Nic dziwnego że akumulator padł. Ja bym kupił ten polecany w sklepie z akumulatorami. Zwykle takim miejscom zależy na dobrej renomie więc starają się, unikniesz w ten sposób problemów jakie miał twój znajomy.
  • 0
@aarahon: tyle, że on kupił właśnie u nich.
A sklepów z aku i mnie jak ma lekarstwo. Tylko w sklepach z częściami samochodowymi, a tych mam całe 3 w promieniu 10km
@Igor_x: to problem z samochodem może być. Jak żyje tak w moich autach wymieniałem akumulatory które miały z 10 lat I kupowałem byle jaki który ma odpowiednie parametry i zazwyczaj już taki akumulator trzymał parę lat bez problemu. A tym bardziej bym się nie bawił w dolewanie czegoś do akumulatorów.
@Igor_x: miałem Vartę Blue i była kiepska, bardzo krótko wytrzymała. Teraz kupuję mniej znanych firm, chociaż ostatnio kupiłem Banera (a nawet 2 sztuki), działa już 4 lata bez problemu. Kup najtańszy z lokalnego sklepu z gwarancją i się nie zastanawiaj. Jak padnie po gwarancji to kupisz nowy.