Wpis z mikrobloga

@UsZ_: równość wobec prawa powinna być. W tej chwili myśliwi są więcej niż uprzywilejowani. W przypadku myśliwego alkoholik i schizofrenik może mieć broń. Wreszcie ktoś się bierze za tę patologię. A przy pozwoleniu sportowym czy kolekcjonerskim masz teraz badania lekarskie. Myśliwi zostali wyłączeni.
@Rasteris: przecież myśliwy musi przejść takie same badania lekarskie i psychologiczne jak każdy inny posiadacz broni. Tutaj chodzi o wprowadzenie okresowych badań dla WSZYSTKICH posiadaczy broni palnej.
@xdTM chyba nie wiesz o czym mówisz. Chociaż te badania może by tych ślepych dziadków odsiały ;) Ilość wypadków przy użyciu broni palnej w porównaniu do tego ile dziennie jest polowań, to jest promil, tylko ludzie o tym nie mają pojęcia. Ale faktem jest,
W moim pierwszym wpisie zabrakło jednego ważnego słowa.
Powinien on brzmieć:

badania okresowe dla wszystkich posiadaczy


Mniej zorientowani mogą pomyśleć, że jacyś ubiegający się o pozwolenie na broń nie przechodzą badań co jest nieprawdą.
@Rasteris Z cyklu nie wiem, ale się wypowiem. Problem w tym, że jak się już kilka tysięcy takich wypowiada, potem robią to w mediach to nagle się okazuje, że myśliwi nie mieli badań.

@neutronius Marnujesz czas, kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Zrobią nam te badania co 5 lat, będziemy dymać całymi grupami po 100 po 60 osób dziennie(bo normalnych lekarzy jest za mało, orzeczników jest jeszcze mniej) i będą "rzetelne"
@neutronius:

Bzdury. Każdy, powtarzam każdy ubiegający się o pozwolenie ba broń (w tym myśliwi) przechodzą badania

art. 15 ust. 6 ustawy o broni i amunicji
6.
Przepisy ust. 3 i 4 nie dotyczą funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej,
@neutronius: i jeszcze ze strony Komendy Głównej ŻW https://www.wojsko-polskie.pl/kgzw/u/58/6b/586bd099-dd6b-4022-b19d-aaace846c031/3_postepowanie_administracyjne_w_sprawie_wydania_pozwolenia_na_bron_-_wymagane_dokumenty_nowe_ii.pdf

Żołnierz składający wniosek o wydanie pozwolenia na broń dołącza nw.
dokumenty:
1. Zaświadczenie o pełnieniu zawodowej służby wojskowej i przydzieleniu broni
służbowej (druk do pobrania w zakładce „Dokumenty do pobrania”).
2. Dokument potwierdzający wniesienie opłaty skarbowej - 242 zł, tytułem -
„pozwolenie na broń " na konto podane na stronie właściwego oddziału ŻW
3. Dwa zdjęcia w formacie 3x4 cm – w
W tej chwili myśliwi są więcej niż uprzywilejowani. W przypadku myśliwego alkoholik i schizofrenik może mieć broń. Wreszcie ktoś się bierze za tę patologię. A przy pozwoleniu sportowym czy kolekcjonerskim masz teraz badania lekarskie. Myśliwi zostali wyłączeni.


@Rasteris: Kłamstwa:
1) "W tej chwili myśliwi są więcej niż uprzywilejowani."
2) "W przypadku myśliwego alkoholik i schizofrenik może mieć broń."
3) "Myśliwi zostali wyłączeni." (z badań)

Ty tak specjalnie kłamiesz, czy taki mózg
@neutronius: OK. A co z żołnierzami, którzy mają dajmy na to 25 lat służby. Myślisz, że ktoś wyciąga ich badania z przed 25 lat? I nie jestem przekonany, że ćwierć wieku temu poborowi mieli robione badania psychologiczne pod kątem dzisiejszej UoBiA, a takich żołnierzy co służą od szeregowego mało zapewne nie jest.