Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir
Miasto outsourcingu korpo, kredyciarzy i rentierow wyprzedziło miasta między innymi posiadające nowoczesne fabryki samochodów, ich siedziby, siedziby korpo skąd u nas jest outsourcowana praca itd.

Jak to liczone było? xD
  • Odpowiedz
Miasto outsourcingu korpo, kredyciarzy i rentierow wyprzedziło miasta między innymi posiadające nowoczesne fabryki samochodów, ich siedziby, siedziby korpo skąd u nas jest outsourcowana praca itd.


Jak to liczone było? xD


@onomatopejusz: Chiny też zaczynały od outsourcingu i składania długopisów.
  • Odpowiedz
Również nie inwestowały i wydawały 50% PKB na bombelki które się nie rodzą i emerytów którzy umierają?


@onomatopejusz: Za to inwestowały w obozy reedukacyjne i system inwigilacji obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir
Sam wystawiam niemałą fakturke dla klienta ze Szwecji.

Ale czy mam się cieszyć z tego, że krach w Niemczech czy Szwecji powoduje u nas paraliż, wysokie bezrobocie i całkowite sprzężenie zwrotne bo u nas nic nie ma?

Dla mnie śmieszne są takie rankingi w kontekście naszego kraju, my żyjemy dosłownie na łasce i garnuszku dobrej koniunktury w krajach bardziej zamożnych.

Setki miliardów przeżarte i wysrane, albo wpakowane w kredyty na mieszkania
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: bo żyjesz jak szczur? nie wiem, stawki w USA (dla rezydenta) za seniora są 2-3x wyższe niż w PL. Żywność i samochody tańsze. Domy oprócz najgorszych miejsc również tańsze

U nas jak masz 100k USD na rok to dobrze praktycznie blisko sufitu, tam 200k USD to nic trudnego dla dobrego programisty
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: nie masz pojęcia o branży, ich statystyki są realniejsze, bo mało kto robi na kontraktach, mam +- podobną stawkę jako senior w stosunku do tego co miałbym w USA. A wynajem w Los Angeles to bardziej 5000$ nie 2000$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będziemy mieli masę specjalistów w nowych techno, a Niemcy składaczy blachy konkurujących z Chińczykami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam +- podobną stawkę jako senior w stosunku do tego co miałbym w USA

@perfumowyswir: To by się zgadzało jakbyś miał te 55-70k na miesiąc ale nie masz. Wiem ile zarabia senior w mojej firmie z USA
Nie ma najmniejszych szans że w IT w PL się żyje lepiej niż w USA nawet jak płacisz prywatną opiekę zdrowotną. Dosłownie junior tam zaczyna od naszych 35k pln na miesiąc
No może że
  • Odpowiedz
Będziemy mieli masę specjalistów w nowych techno, a Niemcy składaczy blachy konkurujących z Chińczykami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


zapomniales dodac, ze gdyby powstalo realnie takei ryzyko - to mozesz byc pewien, ze niemcy zorbia wszystko zeby sie to nir wydarzylo....

mniej wiecje rozuowanie ze nasz osutsoircing bedzie drozszy niz praca w oryginalnego miejsca kapitalu..... na 300%.....

@perfumowyswir:
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: tak w usa taki dobrobyt ze nawet ludzie pracujacy w silicon valley żyją w RV, a żywnosc jest tańsza jak żywisz sie makdolanem i innym zarciem wysokoprzetworzonym
  • Odpowiedz
  • 4
@enten Tyle, że Chiny mają teraz dziesiątki własnych marek i więcej firm technologicznych niż cała Europa.

Co ma Polska po 35 latach kapitalizmu? LPP, Dino i InPost. Żadnej poważnej firmy technologicznej, żadnej rozpoznawalnej marki.
  • Odpowiedz