Wpis z mikrobloga

@enron co do wina zgoda, co do piwa, szczerze, ja nic nie znalazłem na tyle podobnego smakiem, żeby powiedzieć o tym piwo, bardziej traktuje jako zamiennik słodszych napojów gazowanych a nie piwa. Pasowanie to jedno, ale co innego jak mówisz, że nie zjesz pizzy bez piwa, albo przesadzasz, albo zachęcam do refleksji
@arysto2011: dlaczego pośrednio umniejszasz to naprawdę duże osiągnięcie? Facet dąży do życia w trzeźwości, ma świadomość, jaki problem ma i aktywnie nad tym pracuje. I brak picia alkoholu to nie jest przesada w drugą stronę. Alkohol to ciężki narkotyk, zupełnie niepotrzebny ludziom do życia.

Owszem, można z niego korzystać z umiarem, ale po co? Naukowo dowiedziono, że nawet mała dawka szkodzi i to zauważalnie, a negatywne skutki picia przeważają nad pozytywnymi.
#!$%@?, nie istnieje coś takiego, jak "zdrowa dawka alkoholu"


@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: Stawiacie sobie chochoła, że powiedziałem coś o zdrowej porcji alkoholu. Nigdzie nie twierdziłem, że alkohol jest zdrowy. Jest niezdrowy, ale ma też inne właściwości i ludzie, którzy mają z nim kontakt moga go spożyć. Nie muszą się od razu napierdzielić i spaść pod stół! To oznaka braku samokontroli.

Co ja powiedziałem to fakt, że ludzie muszą mieć samokontrolę. Jeżeli WYBIORĄ spożywanie
@arysto2011: W maju minie mi rok bez alko, mimo że przed odstawieniem nie piłem często. To nie pierwszy raz jak robię sobie roczną przerwę. Nie wiem, czy wrócę do alko, bo aktualnie żyję tak, jakby alkohol nie istniał i nie chce mi się tego zmieniać, polecam.
@Pompejusz: No tak średnio bym powiedział. Raz, że podcast nie jest dobrym źródłem, ale nawet w podcascie o którym mówisz Huberman kilka razy powtórzył, że nawet małe ilości alkoholu mają negatywny wpływ na komórki mózgowe. W którym według Ciebie momencie on stwierdza, że małe ilości można pić bezpiecznie?
@Gran: czy takie apki ktoś Ci polecił? pytam bo z tego co wiem psychiatrzy ich nie zalecają a odliczanie każdego dnia skupia ciągle uwagę na problemie co nie jest korzystne
@arysto2011: nie liczę każdej godziny, bierzesz pochopne wnioski i próbujesz innym coś udowodnić, mam tą aplikację i tyle, kiedyś ja założyłem i sobie tyka gdzieś tam w tle,
Nie próbuj innym narzucić swojej wizji świata że chcesz pić to i każdy musi od czasu do czasu. W walce z chorobą alkoholową musisz przede wszystkim zrozumieć że to Twoja decyzja i robisz to przede wszystkim dla siebie dopiero potem dla bliskich pracy