Wpis z mikrobloga

Tak całkiem poważnie.
Odpowiedzialnych za ten "przemyt" zboża itd. jest zapewne garstka tych najbogatszych ukraińców ( o ile to wgl są ukraińcy).
Jednocześnie co raz większy małysz kręci się na cały naród ukraiński ( ta akcja z flagą na granicy to według mnie bait, 2 typów robi taką akcje po czym dają się bezproblemowo złapać z telefonem w ręku ).
Ja rozumiem, że to jest sytuacja dość bulwersująca ale nie możemy przy okazji dać się wciągnąć w jakieś zaognianie konfilktu z kilkoma milionami ukraińców którzy przebywają aktualnie w naszym kraju bo to będzie jeden wielki CHAOS.

#ukraina #polityka #rolnictwo
  • 5
@majkelunio: Trzeba zacząć od tego, że ktoś te produkty w Polsce kupuje, sprzedającego za bardzo nie interesuje czy sprzeda to Polakowi czy wyśle do Afryki. Najbardziej winiłbym nasze służby i to za rządu PiS jak i obecnego, bo pozwalają aby płody rolne które nie spełniają norm były dopuszczone do sprzedaży na naszym rynku, a podobno miały jechać tylko tranzytem dalej do głodującej Afryki.
Ja tam do Ukraińców nic nie mam, żyją,
@wladdan Dobrzeby było gdyby ktoś im to wytłumaczył. Bez obrazy w stronę rolników ale nie mają obowiązku znać się na polityce tak samo jak my nie mamy obowiązku znać się na rolnictwie.
Grunt to się teraz wspierać, w tej sytuacji wesprzeć rolników.
Zamiast plakatu ze zdjęcia powinien być taki sam ale z nazwami wszystkich tych firm, które z procederu korzystają.