Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@TheGreatCornholio: w lipcu wywalili kilka osób jak im klienci projekty zawiesili/zatrzymali. Zaraz ma być drugie spotkanie o statusie firmy, ale jak mi coś powiedzą to się rozstanę bez żalu z mojej strony, "bo mam już 3 firmy na ich miejsce", a w obecnej przez te ichnie zarządzanie mnie przerzucają między projektami i mnie to już #!$%@?.
@TheGreatCornholio: rekrutacje trwają, powiększamy cały czas zespoły, ilość CV jaka napływa jest ogromna i mamy naprawdę w czym wybierać, mamy własny produkt i rozwój jest skokowy w porównaniu do poprzedniego roku.
Mamy też zespół zajmujący się realizacjami customowych aplikacji premium, tak jakby SH, tam nowych zleceń nie ma, ale jest bardzo duży rozwój aktualnych aplikacji klientów - ten zespół nie jest rozszerzany od 2 lat, tylko ewentualna rotacja, ale nie widzimy
@TheGreatCornholio: Tak, jest kryzys. Prowadzę własną firmę i dostarczam rozwiazania jeżeli chodzi o szeroko pojętą infrastrukturę oraz security. Zauważyłem, że firmy zaczynają oszczędzać, chociażby przez zatrzymanie upgradu np. klastrów kubernetesa jeżeli nie jest to absolutnie niezbędne. Przykład, kiedyś firma robiła upgrade co wersję, teraz dopiero jak kończy się wsparcie. Pojawia się dużo jednorazowych strzałów, bo firmy zwalniają albo ograniczają ludzi od infry i security i zamiast tego płacą mi za "projekt"
@TheGreatCornholio: są zwolnienia, może koło 5% zatrudnienia, ale lecą osoby, które wg firmy przestały się rozwijać (na ocenach rocznych stagnacja od wielu ocen). Za to w tym samym czasie zatrudniane są nowe osoby. Firma nieoficjalnie twierdzi, że pozbywa się słabych zatrudnień z ostatnich lat (oficjalnie nie wspomina nic o tym). Wg. mnie tam gdzie mogą to rotują bo taniej dla nich zatrudnić nowych