Wpis z mikrobloga

71 + 1 = 72

Tytuł: Ptaki, które zniknęły
Autor: Simon Jimenez
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788367023160
Tłumacz: Wojciech Próchniewicz
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 336
Forma książki: książka
Kolejna Uczta - tym razem z pewnością lepsza niż gorsza. Początek przebiega dosyć niespiesznie i był w zasadzie odmienny od tego, czego się spodziewałem. Niemniej jednak - płynnie i w zaskakujący sposób - przechodzi do kolejnego aktu, gdzie przez jakiś czas sprawy również mają się raczej spokojnie i dopiero później jesteśmy świadkami zdarzeń pchających to wszystko w coraz bardziej interesujących kierunkach. Jadnakowoż nadmienię, że mniej więcej w 1/3 tekstu odczuwałem pewne znużenie, ale za nic nie potrafiłem okreslić jego źródła.
Z jednej strony widzimy budujące się w różnych okolicznościach relacje, z drugiej mógłbym określić tę książkę jednym wielkim ciągiem zdrad i nawałnicą zawiedzionego zaufania. Trzeba jednak podkreślić, że okoliczności w praktycznie wszystkich przypadkach były tak skonstruowane i przedstawione, że nie mieliśmy właściwie za złe postaciom, że postąpiły tak, a nie inaczej.
Niezbyt podobała mi sie końcówka. Niewiele rozumiałem, autor poszedł chyba w jakieś symbolizmy i poza tym przeczy sam sobie w przedstawieniu działania pewnego mechanizmu w tym fragmencie.
Książka, mimo wszystko, jest solidna. Są twisty, są wydarzenia nieoczywiste - wbrew oczekiwaniom; są bohaterowie, z którymi można się utożsamić. Ze swojej strony umiarkowanie polecam, choć podejrzewam, że niektórych może lekko przymulić.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkicerbera #wydawnictwomag #ucztawyobrazni #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 71 + 1 = 72

Tytuł: Ptaki, które zniknęły
Autor: Simon Jimenez
Gatunek: f...

źródło: 1015872-ptaki-ktore-zniknely-simon-jimenez-1

Pobierz