Wpis z mikrobloga

Thrustmaster + AC + Quest 3 = ryje beret
Ja wiem, że można szukać lepszych pedałów, kierownicy czy shiftera
Ale założenie Quest 3 (mam podłączenie do kompa po wifi 6e, komputer bezpośrednio kablem do routera, który i tak nie jest główny, tylko jako AP) zmienia wszystko
Momentalnie zapomniałem, że siedzę w zwykłym obrotowym krześle, mam nie najlepsza T150 i tylko dwa plastikowe pedały (już czekają T LCM)

#vr #simracing #quest3 #asettocorsa
  • 23
  • 1
@Grysik: a ja już się jaram na te wszystkie modele aut, jak zobaczyłem, że moja marka jest dokładnie tak samo odwzorowana w AC
Jeszcze muszę spaczowac szadery, bo te statyczne lusterka to lipa
@sayanek zależy od gry w jednej jest lepiej hevc10 w innej nie. Mam wifi 6e więc wykorzystuję h264+ do oporu a przy 500 nie ma już kompresji widocznej.
@luqero to czy masz 6e czy 6 (na 160mhz) to bez znaczenia bo tak czy siak ogarniasz max 2400 tym bardziej jak masz dedykowany router do 3m od miejsca w którym grasz. Mi w sumie i tak, jak sporej liczbie ludzi, quest3 nie widzi kanałów 6e xd
@sayanek trzeba kanały w 6GHz odpowiednie wybrać i działa+ v62 udpate naprawia przepustowość 6GHz ale daje denerwujacego buga w wodą w porcie usb xd
@sayanek to polecam bo fajny update ale wiedząc o tym bugu z portem usb to bym go przeczekał bo wkurza niesamowicie. Musisz sprawdzić w swoim routerze. Zacznij od najniższego kanału jaki masz do wyboru i zwiększaj aż quest go zobaczy. Czasami trzeba mieć na routerze włączony też 2.4GHz aby widział quest 6GHz...
  • 0
@Lordon: no właśnie pierwotnie po kabelku grałem w Alyx, ale bezprzewodowo przy WiFi 6e, gdzie komp wchodzi bezpośrednio w router nie widzę różnicy (RTX 40xx mają kodek AV1, może to jego sprawka)
  • 0
@luqero: no ja grałem przez Quest Linka, bo np. w Steam link gra się nie przełączała w tryb VR. Mam też Virtual Desktop, ale na razie nie próbowałem. Nie wiem też jak wymusić VR w AC, bo domyślam się że w VD, gry nawet nie wiedzą, że mają się przełączyć w VR.