Wpis z mikrobloga

Przed Tuskiem mieliśmy tylko domysły, że CPK miało powstawać, a nie powstać. Dziś już wiemy, jak mało zrobiono. Nawet na papierze nie skończyli. Teraz forsuje się znaczenie dla wojska, gdy Błaszczak i MON nie zgłosili swoich potrzeb... Gdzie byli Ci wszyscy zwolennicy CPK dwa lata temu? Gdzie rok temu? Gdzie pół roku temu? CPK wał jak Izera, a jest domaganie się by już wbijać łopatę...

#cpk #polityka
  • 26
@ipkis123

Patrząc na to co zrobiono z lotniskiem w Rzeszowie czy Mielcu to potrzebujemy CPK. Przecież NATO nie potrafi bez DUUUUZEGO lotniska dostarczyć sprzętu.


Ale bzdury wymyślacie, myślisz że Rzeszów byłyby w stanie w 2 tygodnie przyjąć sprzęt i zaopatrzenie dla 100 000 tysięcy żołnierzy sojuszniczych?
@olo1917

ale co nie jest prawdą w tym co napisał? Odnieś się do meritum, a nie #!$%@? dookoła.


W procesie inwestycyjnym budowa jest tylko jednym z wielu zadań. Musisz wiedzieć gdzie chcesz budować, co chcesz budować, za ile chcesz budować, musisz wiedzieć jak budowa będzie oddziaływała na środowisko, musisz przejść przez całą masę procedur. Przykładowo przy głupim remoncie przychodni lekarskiej, dokumentacja przetargowa wraz wnioskami o dofinansowanie z UE i miasta jak kiedyś
@N331: Dwa lata temu nie byłem potrzebny z moim poparciem dla CPK jako przeciwnik kaczystów. Primo, byłem świadomy że kaczyści nawet jak łopatę wbiją to nie prędko, bo najpierw swoje i dla królika. Duo, nie skasowaliby projektu, bo to byłby propagandowy blamaż. Tertio, nie chciałem lać wody na młyny kaczystów, bo tylko królik by się więcej nażarł. Quatro, propaganda była wszędzie, to nie wierzyłem komukolwiek gdziekolwiek w cokolwiek, a wręcz nie
myślisz że Rzeszów byłyby w stanie w 2 tygodnie przyjąć sprzęt i zaopatrzenie dla 100 000 tysięcy żołnierzy sojuszniczych?


@pss8888: to nie mamy innych lotnisk na wschód od Wisły niż Rzeszów? Przecież CPK byłby najważniejszym celem do zniszczenia w pierwszych minutach wojny z Rosją. I co potem? Kapitulacja?
@Jailer nie da się zniszczyć dużego lotniska przy użyciu dronów i rakiet. Można uszkodzić pas startowy który bardzo szybko da się naprawić. Poza tym jedno lotnisko łatwej nasycić środkami obrony przeciwlotniczej.
@malinq: Każdy jeden zawarty w tych filmach, mniej lub bardziej, jednakowoż na plus budowy CPK. Jeśli uważasz je, te filmy i ich twórców za sponsorowaną propagandę i kaczystów, to musisz się doń odnieść i obalić. Ja nie wyczułem w tych filmach sponsorowanej propagandy a ludzi uważam za przeciwników kaczystów.