Wpis z mikrobloga

#gielda Update dla posiadaczy akcji LUNR.

Z tego artykulu mozna bylo przeczytac jak waznym dla misji IM-1 jest uruchomienie silnika w przestrzeni kosmicznej. Wiceprezes Intuitive Machines tak to okreslil: “However, once we get through that and we know how the engine performs in space, I think our confidence actually goes up that we will have a successful landing on the moon.”

Wczoraj przeprowadzono z sukcesem odpalenie silnika: Twitter

Jest to kolejny krok przyblizajacy nas do ladowania na ksiezycu. A po dlugim weekendzie w USA, mozliwe ze kurs otworzy sie juz na dwucyfrowym poziomie.
NoobczanPotasu - #gielda Update dla posiadaczy akcji LUNR.

Z tego artykulu mozna byl...

źródło: IM-1

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Niewiem, logika podpowiada ze to nie powinno wzrosnac ponad 20$, ale ruchy jakie ostatnio widzialem na HOLO czy BMR kaza zadac raczej pytanie do jakiej ceny moga wyniesc kurs likwidowane szorty i ile razy zostanie wykonany taki manewr. To ze kurs bedzie latal w gore i w dol jest pewne.
  • Odpowiedz
@NoobczanPotasu: Ja nadal myślę, że najbardziej będzie się kotłować w okolicy 10$, tam pewnie sporo osób już zrezygnuje z trzymania, sugerując się też kursem historycznym.

Paradoksalnie (coś czego w ogóle nie rozważałem jeszcze kilkanaście dni temu) to mogą być akcje warte potrzymania nieco dłużej niż 2 tygodnie dla szybkiego zarobku ;) Jeśli wszystko pójdzie dobrze z tą misją, będą kolejne pieniądze, będą kolejne inwestycje, będzie jeszcze większe zainteresowanie...
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Druga misja bedzie (powinna) startowac w q4 2024 (testowanie lazika, wspolpraca z Nokia), trzecia w 2025. Po pierwszej misji prawdopodobnie nawiaza sie kolejne wspolprace i kontrakty, hype zrobi swoje (pierwszy raz w historii na ksiezycu wyladuje prywatna firma) a spekulanci to wykorzystaja. Nie jestem jasnowidzenem, ale nie trzeba nim byc zeby spodziewac sie ozywienia na innych space-stockach zwlaszcza tych z niskim mcapem. Jak najbardziej na longterm jest sens to trzymac
  • Odpowiedz
@NoobczanPotasu: Jakby akcje doszły na ATH to zdaje się, że byłby to właśnie milion dla Ciebie ;) No ale tak prawdę mówiąc trudno oczekiwać aż takich wzrostów... Zresztą do tego czasu pewnie byś je już sprzedał 3 razy ;)

Jaki plan wychodzenia z LUNR masz? Wygląda na to, że dość dobrze przewidywałeś sufit na 20$. Ja myślałem, że sufit to będzie właśnie 10$, ale ładnie to przebili dzisiaj, no i teraz
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Kusi mnie zeby zatrzymac wszystko do piatku i zobaczyc co sie stanie. Pewnie w czwartek sprzedam jakas czesc akcji. Jestem zaskoczony ze kurs silnie trzyma sie 10usd, myslalem ze po 50% wzroscie znowu spadnie w okolice 8-9usd, to jednak pokazuje nastroje rynku. Sprzedaz dzisiaj nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@NoobczanPotasu: Na pewno trzeba tutaj sprzedawać partiami, a być może i trochę sobie zachować na longterm/zawsze ;) Tu nic innego się nie wymyśli, a nie ma szans by przy takiej zmienności idealnie trafiać w górki/dołki.

Z emocjonalnego punktu widzenia to jestem też zaskoczony, że tak gładko pokonali 9-10$, myślałem że tutaj będzie psychologiczna bariera gdzie cała masa ludzi wypuści akcje, a tutaj od razu wręcz skoczyło na przedział 11-12$. Dawno czegoś
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Ladowanie bedzie (jest przewidywane) z czwartku na piatek, ok 23:50 naszego czasu (16:49 CST). Wiec to w czwartek przed zamknieciem pewnie bedzie zabawa.
No sytuacja jest naprawde nadzwyczajna, bo to jednak pierwszy raz prywatna firma bedzie ladowala. Spodziewam sie ogromnego hypu medialnego, bo jednak samo ladowanie bedzie nagrywane z perspektywy trzeciej osoby (specjalnie przygotowana kamera na wysiegniku do selfie xD) wiec raczej kazdy to zobaczy. Naprawde pieknie to rozegrali pod
  • Odpowiedz