Wpis z mikrobloga

Honda Crv używana 4 letnia w hybrydzie z napędem 4x4 czy nowy Peugeot 5008 1.2 hybryda bez napędu 4x4? Może ktoś mądry doradzi. Cena obu to ok. 170k

#motoryzacja
  • 57
  • Odpowiedz
@iksem
Honda wygląda jak mega stare auto, szczególnie za te pieniądze.
Jakiegoś Volvo XC60 nie ogarniesz w tej cenie?
Kia Sportage?…
  • Odpowiedz
@iksem nie wiem jak jest z tym silnikiem 1.2 w hybrydach w Peugeocie ale poczytaj jaka jest afera z tymi silnikami które mają mokry pasek rozrządu i jest duża grupa ludzi mająca z nimi spory problem więc zrób research żeby się nie wkopać na minę. U mnie aktualnie żona jeździ 308 z 2.0 blue hdi 180 konnym, jeszcze poprzednia generacja kiedy mieli normalne pojemności i moc silników. Poza tym 1.2 w aucie
  • Odpowiedz
@iksem
Compass
RAV4
Tiguan
GLB
Formentor
Stelvio
Wrangler
Santa Fe
Kurczę no w tym budżecie to masz niezliczoną ilość świeżych i w miarę świeżych suvów w najróżniejszych rozmiarach.

Elektryczne ciekawostki to będzie:
Mach E
Enyaq
EV6

Jakbym miała kupić z rozsądku to Totota RAV4,
a pod wygląd Cupre Formentor, a pod przyjemność z użytkowania i posiadania Volvo XC60

Peugeot też super, on wywodzi się z minivanów, także może warto też zerknąć na
  • Odpowiedz
  • 0
@jakno Muszę sprawdzić jeszcze Subaru i Volvo w takim razie w salonie i się przymierzyć. @Hopsa Rav4 jest trochę za ciasne z tyłu za prawie dwumetrowcem. Tunel środkowy też zbyt wysoki, w Hondzie i 5008 praktycznie jest płaska podłoga z tyłu.
  • Odpowiedz
@iksem: zależy czego szukasz. Honda trochę grzybowóz, ale ostatnio w Auto Motor und Sport się nią zachwycali, bo w teście długodystansowym na 100kkm nie zanotowali ani jednego problemu, nawet po rozebraniu auta na śrubki. Do tego zużycie paliwa (poza autobanem) też było niezłe.

Peugeot będzie znacznie bardziej fancy, tyle że ten silnik to niewiadoma, bo to nowa konstrukcja. No i taka to hybryda jak z koziej dupy trąba, tylko MHEV.

Popatrz
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej: Czego szukam? Podsumuje moje wymagania:

- SUV (prześwit)
- automat
- benzyna/hybryda
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego

Jestem w stanie zrezygnować z:
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek (5008 ma to i to, w Hondzie jest
  • Odpowiedz