Wpis z mikrobloga

Piekne programowanie spoleczenstwa. Ta reklama jest po prostu idealnym odzwierciedleniem obecnych trendow i poprawnosci politycznej. Co mozemy tutaj zaobserwowac?
1. zwiazek mieszany kolorowo oczywiscie w skladzie biala baba + czarny chlop
2. czarne dzieci
3. No i na deser oczywiscie nie moglo byc tak, ze to facet siedzi za kolkiem i prowadzi samochod. Musi byc oczywiscie odwrotnie czyli baba kieruje a facet siedzi obok bo tak jest teraz poprawniej politycznie.

No i od razu druga reklame sobie przeanalizujmy popularnych chrupkow Lays. Link w pierwszym komciu bedzie.
Siedzi sobie jeden facet i dwie baby. Facetowi sie koncza chipsy. Idzie do kuchni po nowa paczke no i wtedy dzwoni tel i te dwie baby z pokoju obok hehehehszkuja i mowia "przynies z kuchni laysy hehehhehe". No i on je przynosi i jest wszystko gitara. Tutaj rowniez nie ma przypadku. Wyobrazacie sobie reklame w ktorej role sa odwrocone? Siedzi dwoch facetow i baba, baba idzie po chipsy a oni do niej dzwonia i mowia zeby im tez przyniosla chipsy? Przeciez to bylby taki skowyt, ze to patriarchat, dyskryminacja, pieklo kobiet i w ogole mizoginistyczna reklama. Tu nie ma zadnego przypadku, ze te reklamy wszystkie i w sumie nie tylko reklamy ale i rozne sytuacje w filmach, serial i tak dalej sa dokladnie w takich schematach a nie odwrotnych. Najprostsze sytuacje sa teraz tak montowane zeby nie bylo nawet cienia jakiejkolwiek mozliwosci oskarzenia o jakis rasizm, dyskryminacje i mizoginie.

Ostatnio ogladalem losowanie Ligi Mistrzow. Wchodzi dwoch bylych pilkarzy do losowania. Jeden to jakis angol bialas nie pamietam nazwiska a drugim byl Eric Abidal typowy czarny jak smola Francuz. Co nasz Polski komentator powiedzial? "Teraz na scene wchodzi [nazwisko angola] i Eric Abidal. Abidal to ten pan w bialych butach" xDDDDD Nawet komentator nie chcial sie bawic w jakies okreslania typu czarnoskory, afroamerykanin itd. po prostu okreslil goscia po kolorze butow a nie skory i elo nikt sie nie przypieprzy xD

JulianGangol - Piekne programowanie spoleczenstwa. Ta reklama jest po prostu idealnym...
  • 9
@JulianGangol: wszystko się zgadza, ale takie rzeczy idą falami. Myślę że za 10 lat będzie mniej takich reklam. A jeśli nadal będą to już nieszkodliwe, bo każdy będzie rozumiał że związek z murzynem to znaczy bieda.

A reklamę laysów to ja widzę inaczej, on ma dwie laski, oni są w trójkącie. To jest niekonwencjonalny związek czy relacja. Dynamika facet/kobiety jest drugorzędną.
@JulianGangol: ja podziwiam, że ktoś jeszcze zwraca na to uwagę. "O, patrz, MURZYN". Reklam nie oglądam od dawna ale specjalnie teraz obejrzałem i gdyby nie to, że przeczytałem posta przed obejrzeniem to bym pewnie nie zwrócił na to uwagi. Imo dużo gorsze są reklamy gdzie faceta traktuje się jak ostatniego cismajdę czy fajtłapę który bez kobiety nie przeżyłby dnia.