Wpis z mikrobloga

Czesc,
Jak dostac sie najlatwiej z lotniska Stantsted do centrum Londynu, konkretnie Liverpool Street? Moze glupie pytanie, ale nigdy nie bylem.
Moze macie jakies wskazowki jak nie dac zrobic sie w balona?

#londyn #uk #wielkabrytania #angielski #anglia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprynek: Tja. Ewentualnie autobus, ale chyba autobusy dojeżdżają tylko na Victoria Street Station. Nie wiem jak to wygląda cenowo, ale pewnie bilety na pociąg i autobus są w podobnej cenie.
Stansted jest połączony ze stacją kolejową. Zamiast wychodzić na zewnątrz, na parking przez lotniskiem, musisz skręcić w lewo i zejść w dół na stację.
  • Odpowiedz
@sprynek: UWAGA, wersja dla ludzi z jajami,
w samolocie krzyknij raz po polsku raz po angielsku kto jedzie do centrum że szukasz podwozki płatnej, może się trafi ktoś kto ma miejsce i podwiezie.
  • Odpowiedz
A jak sie kupuje bilety na miejscu? Sa automaty normalnie?


@sprynek: Bilet upoważnia do jednorazowego przejazdu o dowolnej godzinie danego dnia. Bilet powrotny może być tego samego dnia albo do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca (anytime return - patrz, co wybierasz). Tu masz więcej info.

Jeżeli przylatujesz o jakiejś normalnej porze, to jeszcze przed kontrolą paszportową możesz zahaczyć o stoisko z obsługą (krótkie kolejki). Po przejściu kontroli granicznej od
  • Odpowiedz
@sprynek: Nie wiem, ja zawsze kupuję bilet bezpośrednio po przylocie w automacie na stacji. Automaty są również rozrzucone po całym lotnisku, ale zawsze są do nich kolejki. Na stacji nigdy nie musiałem czekać.
  • Odpowiedz