Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #remont #remontujzwykopem

Ile szykować mniej więcej kasy na remont? 50m2.
Mieszkanie w ramie H (taka wielka płyta, ale więcej cegły i dłuższa żywotność samej konstrukcji, niemniej te same problemy co w płycie - np. nie trzymanie pionu i poziomu).

Full Service - elektryka, podłogi (gres/płytki w korytarzu, łazience, kuchni) raczej drewno w salonie i sypialni. Cała łazienka do zrobienia od nowa, kuchnia (bardziej ikea, niż stolarz), wymiana parapetów, metalowe futryny, wyrównanie (o ile to możliwe xd) pionu/poziomu. Bardziej szafy ikea, niż stolarz.

100k do zrobienia czy nawet nie ma co zaczynać tematu?
W cenę miałyby wejść następujące rzeczy:
- ekipa (Warszawa here a to może mieć znaczenie przy cenie ekipy)
- architekt/projektant wnętrz do rozrysowania najlepszego układu, ustawienia gniazdek i punktów świetlnych oraz ogólniej ergonomii
- materiały budowlane i meble (wykluczając sypialnie i salon, bo tu są nowe i spójne).
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym budżecie da się wyremontować mieszkanie, nawet bardzo ładnie. Ale jeśli chcesz drewniane podłogi, to same podłogi wyniosą Cię minimum 15 tys. Podejrzewam, ze nie wystarczy na standard, jaki Cię interesuje.
  • Odpowiedz
@mental_cat: Moim zdaniem bez szans. Jestem na bieżąco z cenami, bo brat właśnie wykańcza wnętrze w mieszkaniu deweloperskim i mimo, że trochę zaoszczędził na ekipie (miał jednego fachowca, który zrobił mu wszystko) to i tak sam stolarz / meblarz (kuchnia + przedpokój + łazienka + sypialnia) zgarnął 35k, a to i tak niewiele, bo stolarz nie jest z Warszawy, a te firmy działające w Warszawie chciały 40-50k.

Przy generalnym remoncie
  • Odpowiedz
@mental_cat: Moim zdaniem nie ma szans zmieścić się w 100k. Chyba że robisz po taniości pod wynajem. Mój znajomy robił podobny remont już jakiś czas temu (Kraków, 50m2, wielka płyta, dwa pokoje, osobna kuchnia) i wyszło mu ponad 150k a nie robił łazienki.
  • Odpowiedz
@mental_cat: nie ma nawet szans zmieścić się w 100 k. aktualnie robie remont generalny w ramie h. warszawa. metraż 44 m2. sama robocizna to 46 tysięcy, bez materiałów, nawet tych tzw. brudnych. inne wyceny robocizny były tylko wyższe, od 50 do 80 tysiecy sama robota. u mnie robione wszystko, elektryka, wodnokanalizacyjna, co, nowe kaloryfery, okna, drzwi, parapety, od nowa lazienka. sciany krzywe w cholere. i juz wiem ze nawet w
  • Odpowiedz