Wpis z mikrobloga

Mam ważny komunikat do wszystkich pisiorów i konfiarzy, którzy cieszą się, ze Niemcowi źle się dzieje. Gospodarka im klęka itp.
Udział Niemiec w polskim eksporcie w 2023 wyniósł 27,9 proc.


https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/3548369,udzial-niemiec-w-polskim-eksporcie-w-2023-wyniosl-27-9-proc---tak-jak-w-2022----gus
Ogarniacie czy trzeba tłumaczyć?
#polska #niemcy #gospodarka #gielda #pieniadze #bakazpisu
  • 48
@krystal_Tri_tapik: Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z potegi niemieckiej gospodarki xD gdzie ta przekracza 4,5 bilionow euro, a polska jest slabsza od Apple xD jak niemiecka gospodarka pierdnie to polska dostanie #!$%@? zawalu xDD sama bawaria ma wieksze GDP od CALEJ Polski xD a to jest tylko jeden z Landow i to nie najbogatszy.
fabryka w Tychach


@janekplaskacz: wychodzi tutaj twój brak elementarnego przygotowania - rozmawiamy tu w niemieckiej gospodarce. Stellantis N.V. – to francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny powstały w 2021 roku w wyniku fuzji włosko-amerykańskiej spółki Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA. To powszechna wiedza
@elperson:

twoim zdaniem nie ważne czy spółka jest niemiecka, rosyjska czy kenijska?


A twoim zdaniem właściciel mający problemy ze zbytem produkowanych towarów zachowa się inaczej jeżeli pochodzi z innego kraju?

To którzy z nich będą zamykać fabryki w obliczu problemów a którzy nie? Masz opracowaną listę?
@elperson:

rosyjska spółka ma taki sam dostęp do europejskiego czy amerykańskiego rynku co niemiecka?


Nie manipuluj wypowiedziami, dobrze?

Napisałem, że mechanizmy są takie same. Rozumiesz, zasady ekonomiczne są takie same.

francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny powstały w 2021


Gdzie tu widzisz rosyjski czy kenijski kapitał, manipulancie?
@krystal_Tri_tapik: Skoro to takie korzystne to może lepiej w ogóle nie mieć wymiany handlowej, w ogóle wróćmy do tego gdy każdy wszystkiego po trochu produkował i był handel wymienny bo wtedy to dopiero było dobrze. Skoro wymiana handlowa jest taka niekorzystna to czemu wszyscy do niej dążą? To co ty mówisz to jest coś w stylu " a wywalili mnie z dobrej pracy ale teraz przynajmniej będę miał więcej wolnego". Kurła
tylko dlatego, że jedna gospodarka kuleje.

Ogarniasz, czy trzeba tłumaczyć?


@krystal_Tri_tapik
Trzecia największa gospodarka na świecie. Największa w naszym sojuszu ekonomicznym zawanym EU.

Ogarniasz? Czy tłumaczyć dalej?

@janekplaskacz @Petururururu @Morf @widmo82
Gość odklejony i to mocno. Nie ma pojęcia o czym pisze. Zgrywa eksperta jak to każdy tutaj.

- "Europa słabnie"
- "no co Ty nic nam nie będzie! Polska będzie zawsze silna! Husariiaaa!"

Tak to wygląda.

kenijski


@janekplaskacz: to był przykład żebyś zrozumiał że jesteś w błędzie. Jeśli tobie się wydaje że firmy na całym świecie działają na takich samych zasadach to niech ci się dalej wydaje. Przyjdzie egzamin gimnazjalny i życie zweryfikuje twoja wiedze
@elperson
Nie jestem w błędzie, to ty nie potrafisz czytać. Kenijska firm też zamknie fabrykę gdy będzie ciąć koszty.

To ty próbujesz manipulować pisząc o ograniczeniach w dostępie do rynku, która to sytuacja nie wchodzi w tym temacie w grę.

To ty uważasz, że niemieckie firmy, będą mieć problemy nie będą ograniczać produkcji czy zamykać zakładów.
@elperson
Nie jestem w błędzie, to ty nie potrafisz czytać. Kenijska firm też zamknie fabrykę gdy będzie ciąć koszty.

To ty próbujesz manipulować pisząc o ograniczeniach w dostępie do rynku, która to sytuacja nie wchodzi w tym temacie w grę.

To ty uważasz, że niemieckie firmy, będą mieć problemy nie będą ograniczać produkcji czy zamykać zakładów.

I dalej nie wskazałeś różnicy dlaczego Stellantis tnąc koszty zamknął fabrykę a niemieckie firmy miałyby tego
@elperson
Wskaż różnicę dlaczego Stellantis tnąc koszty zamknął fabrykę a niemieckie firmy miałyby tego nie robić.

Już pomijając fakt, że kolejny błąd który robisz to kapitał. Bo nie chodzi o firmy z niemieckim kapitałem ale wszystkie, które w Polsce produkują lub świadczą usługi na niemiecki rynek. I taki Stellantis też mógłby spełniać te kryteria.

Btw, to nie ja wprowadzilem Kenię do dyskusji.