Wpis z mikrobloga

@badreligion66: sYmEtRyŚcI!!one

Cmon, akurat i akcja sensowna i sam KJ zdaje się jedyny merytoryczny think tank i kanał w mediach na prawicy, to i tak któryś wlezie w ubłoconych butach w dyskusję i syfu naniesie.

Nie wystarczy podbijania polaryzacji przy wszystkich innych tematach? No nie da się budować silnego państwa, jednocześnie spychając 1/3 jego obywateli do roli wrogów, którzy tak samo będą to państwo postrzegać.
@wstanczyk: nie da się grać w szachy z kimś kto bejsbolem zrzuca pionki z szachownicy. Przez 8 lat w opozycji demokratyczna część parlamentu usiłowała "grać na starych zasadach" czyli według dotychczasowych reguł. W przypadku sytuacji szczególnej jaką były rządy pis charakteryzujące się wyłożeniem lachy na demokratyczne standardy było to bezskuteczne. Idea w zamyśle słuszna, w praktyce do zgody potrzeba kompromisu obu stron.
Nie wystarczy podbijania polaryzacji przy wszystkich innych tematach? No nie da się budować silnego państwa, jednocześnie spychając 1/3 jego obywateli do roli wrogów, którzy tak samo będą to państwo postrzegać.


@wstanczyk: hm... tak z ciekawości, podaj jakieś przykłady o tej roli wrogów? Bo ciężko wyczuć do czego nawiązujesz.

swoją drogą
przeczytałem tę petycję i pkt. 3 jest na siłę, bo oficjalnie wszystkie strony w tej kwestii stoją mniej więcej po tej
Kto oprócz PiSu spycha 1/3 obywateli do roli wrogów?


@kapitan_spaulding: Część ludzi, którym plemienna walka za mocno weszła na banie. Jak widać, po obu stronach się tacy zdarzają i będą atakować wszystko, co nie jest ortodoksyjnie zgodne z ich ideologią. Ot choćby tutaj - dobra akcja, ale jednak przedstawiona negatywnie.

Idea w zamyśle słuszna, w praktyce do zgody potrzeba kompromisu obu stron.


@Pasiak420: A to ja się w pełni zgodzę,
No masz we wpisie opa już choćby deprecjonowanie całej akcji, bo "SYMETRYŚCI", tj ludzie niewystarczająco ortodoksyjnie zwalczający PiS.


@wstanczyk: przecież to w ogóle o czymś innym, gość nie pisze o żadnej 1/3 wrogów tylko o symetrystach.
Ponadto to jakiś anonim z netu... jeden napisze, że nie lubi lemingów, drugi pisowców a trzeci psów i dzieci...litości...
@badreligion66: Ja tam generalnie się zgadzam, że to powinno się wreszcie zakończyć. Tylko jest poważny problem, strona pisowska nie bardzo chce jakichkolwiek rozmów czy naprawy tego burdelu bo w ich mniemaniu niczego nie trzeba naprawiać bo wszystko jest ok. Ale NIGDY takie ewentualne porozumienie nie powinno polegać na amnestii dla #!$%@?ów którzy wykorzystywali władzę dla własnych celów.
Same nazwiska które mówią "Nie jestem za pisem... ale...". Wkurza mnie że te osoby nie mówią otwarcie o tym co PIS zrobił z praworządnością w Polsce i że bylibyśmy Węgrami BIS gdyby społeczeństwo się nie zbuntowało. Warzecha zawsze był a'la Konfederacja - dlaczego rząd mnie zmusza do szczepionek? Ogólnie ma świetne spostrzeżenia, ale czasami zęby zgrzytają jak się go słucha. Jaruzelska - jak Stanowski, niby obiektywna ale wywiad z Braunem jak Stanowskiego
przecież to w ogóle o czymś innym, gość nie pisze o żadnej 1/3 wrogów tylko o symetrystach.


@Anihilacja_entropii: Dobra wybacz, ale nie chce mi się serio tłumaczyć każdej wiadomości i że nie to miałem na myśli, co ci się wydaje. Wolałbym się odnosić do tematu, niż się tłumaczyć tobie.

Nie deprecjonuje tylko nazywam rzeczy po imieniu. Prof. Dudek sam tak siebie nazywa.


@badreligion66: Chyba to określenie już jest przyjęte za
Dobra wybacz, ale nie chce mi się serio tłumaczyć każdej wiadomości i że nie to miałem na myśli, co ci się wydaje. Wolałbym się odnosić do tematu, niż się tłumaczyć tobie.


@wstanczyk: napisałeś prostą treść tu nie ma co się wydawać

No nie da się budować silnego państwa, jednocześnie spychając 1/3 jego obywateli do roli wrogów, którzy tak samo będą to państwo postrzegać.


mówisz o budowaniu państwa i spychaniu 1/3 obywateli