Wpis z mikrobloga

@firstlo: Jak sama nazwa wskazuje. Chociaż:
"Istnieje wiele rozmaitych win wyprodukowanych z innych owoców, także tropikalnych[3]. Czasami termin wino stosuje się również w odniesieniu do napojów sporządzonych z surowców zawierających skrobię, których sposób produkcji bardziej przypomina produkcję piwa niż wina. Jest to przykładowo wino ryżowe[4] czy barley wine (wino jęczmienne), jeden ze stylów piwa"

Z cukrem - słyszałem, że tanie wina się dosladza, żeby gorszej jakości owoce sprzedać jako produkt
  • Odpowiedz
@firstlo: Kilka cytatów:

"Najlepiej kiedy wino słodkie ma w sobie naturalną słodycz. Wówczas nie ma sobie równych pod względem smaku i aromatów. Metod wytwarzania win słodkich jest kilka jak również szczepów używanych do ich produkcji. Ważne, aby wino nie było sztucznie dosładzane. Dodawanie cukru do wytworzenia wina słodkiego jest zabronione w przypadku win jakościowych."

" Dosładzanie – To rozwiązanie wydaje się najprostsze. Dodać cukru do gotowego już wina. I tak
  • Odpowiedz
@Jocqelt ale ten wątek jest o winie - winie, nie o winie owocowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak przynajmniej sugeruje etykieta z posta OPa.
Ten konkretny Karol z Rosji to chyba nawet wino jest, bo większość tej marki to napoje winne.
  • Odpowiedz
@firstlo: No i dlatego napisałem, że lepiej wziąć średniaka wytrawnego, bo słodkie są dosładzane i z najgorszej jakości owoców. Mam znajomych winiarzy i uczulali na słodkie marketowe. W każdym razie ja bym tak zrobił ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Jocqelt again - mówmy o winach gronowych z winogron please ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Średniak będzie średniak, 80 PLN vs 20 PLN będzie (generalnie) różnica, a napewno dużo lepsze niż Karol z Rosji .
  • Odpowiedz