Wpis z mikrobloga

Na głównej artykuł o zmianie ustawy i nowej definicji gwałtu: https://www.wykop.pl/link/7365741

Komentarze pod znaleziskiem to w 99% jęk, że nowa ustawa odwraca ciężar udowodnienia winy o 180 stopniu i od teraz to facet będzie musiał udowodnić że nie zgwałcił.

Ktoś mi w treści ustawy wskaże gdzie taka zmiana następuje? Bo przeczytałem i niczego takiego tam nie widzę…

Wykop serious business :|

#bekazprawakow #polityka #redpill #blackpill #konfederacja #przegryw #seks #wykop #bekazpodludzi #zalesie
teddybear69 - Na głównej artykuł o zmianie ustawy i nowej definicji gwałtu: https://w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 21
@teddybear69: @zapomnialemhaslo Dopiero się okaże czy mężczyzna nie będzie musiał dowodzić czy nie jest słoniem. Z jakiegoś artykułu:

Dodano, że definicja zgody, zwłaszcza zgody konkludentnej, zostanie wypracowana przez orzecznictwo i judykaturę, analogicznie do zgody ujmowalnej przy definiowaniu praw pacjenta, a więc na wyrażonej w sposób niebudzący wątpliwości co do woli osoby podejmującej obcowanie płciowe.


Bo albo mamy do czynienia z ze zmianą, która nic nie zmienia. Przykład:
Kobieta twierdzi, że została
@teddybear69: @M4rcinS @zapomnialemhaslo Ja wykopałem, ale z ciekawości przeczytałem. W ustawie nie ma zapisu ale w uzasadnieniach i różnicach do stanu obecnego już robi się ciekawiej. A prawo w Polsce to co chwile interpretacje paragrafów.
2. Różnice miedzy dotychczasowym a projektowanym stanem prawnym
"Domniemywa się także automatyczną zgodę na obcowanie płciowe i dopiero ujmowalny dowód sprzeciw jest dowodem braku zgody. Ciężar dowodu leży zatem po stronie ofiary i tego, czy swój
@teddybear69: A argumentowanie w 3 punkcie, wzrostem ilości kar w więzienia we Szwecji w ostatnich latach to delikatnie brzmi jaki tragifarsa.
Może przy znaczacym podniesieniu kar przy udowodnionym bezprzecznie fałszywym oskrażeniu to widział bym tu jeszcze jakąś sprawiedliwość, balans i większą sprawiedliwość dla zgwałconych jak i fałszywie oskrżonych, ale w Polsce gdzie kary za fałszywe oskarżenie to fikcja, to ja tu widzę spore pole do nadużyć, tymbardziej przy tych polskich wszechobecnych
To jak ciężar dowodu przestanie leżeć po stronie ofiary jak dotychczas to gdzie będzie teraz ten ciężar dowodu teraz leżeć?


@adammalysz1993: nigdzie, po prostu nie trzeba będzie udowadniać "opierania się" żeby prokurator zakwalifikował czyn jako gwałt

nadal będziesz miał rozprawę na której zasada domniemania niewinności będzie obowiązywać
nie przedstawiając żadnego dowodu


@adammalysz1993: ale gdzie tam jest napisane, że nie trzeba przedstawiać dowodów? kobieta nie musi udowadniać, że się opierała ale to nie oznacza, że prokurator nie musi udowadniać gwałtu

najprostsza sytuacja jest taka, że stajecie przed Sądem, ona mówi zgwałcił, ty mówisz nie zgwałciłem i Sąd stosując domniemanie niewinności rozstrzyga na twoją korzyść bo ma tylko 2 sprzeczne zeznania

oczywiście taka sprawa nawet by nie przeszła przez prokuratora
@adammalysz1993: no gwałt trzeba udowodnić, a domniemanie niewinności wynika z Konstytucji. Zmiana definicji gwałtu ma tylko całkowicie zdjąć ciężar udowodnienia dostatecznej obrony ze strony pokrzywdzonej. Wykopki namanipulowały tu w tej sprawie, bo że domniemanie niewinności zostanie zniesione nawet politycy krzyczeli. Np. Doktor Mentzen.
@teddybear69: Pomagam. Obecny artykuł 197 KK

Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego

Także obecnie ofiara musi udowodnić użycie przemocy, groźby itd.
https://orka.sejm.gov.pl/Druki10ka.nsf/Projekty/10-020-69-2024/$file/10-020-69-2024.pdf

Kto doprowadza inną osobe do obcowania płciowego bez wcześniejszego wyrażenia świadomej i dobrowolnej zgody przez tę osobę

Czyli to ewentualny sprawca będzie musiał udowodnić że zgodę otrzymał.
Także mamy zmianę o 180 stopni
@Wink: Nom obyś miał racje. Ja jestem zaniepokojony bo w naszym bantustanie każdy interpretuje sobie prawo w taki sposób w jaki akurat wiatr obecnej narracji zawieje i nie mam zaufania do władzy sądowniczej.
@adammalysz1993: W kwestii tej ustawy tak będzie i żadna rozhisteryzowana pani czy pan nie zmienią tego co już złożone zostało, bo i nie ma możliwości takiej zmiany dokonać. Konstytucja i prawa człowieka stoją na straży domniemania niewinności, tego nikt nam nie odbierze. Ktokolwiek by spróbował, to ponad partyjnymi podziałami na taczkach powinniśmy go wywieźć, a przynajmniej mam nadzieję że tak by się stało.
@robert_malkowicz: niby gdzie to wynika z przytoczonych cytatów? Czym innym jest co jest czynem zabronionym, a czym innym kto udowadnia. Tutaj masz o tym, że czynem zabronionym jest ruchanie bez zgody, w przeciwieństwie do ruchania pod wpływem przemocy lub groźby. Nie ma tu nic o tym kto udowadnia i to pozostaje abslutnie bez zmian.
@robert_malkowicz: Nie, jesteś debilem który nie zna przepisów prawa. W obu przypadkach musi to udowodnić strona oskarżająca, bo tak działa prawo karne. Doucz się i wróć ze swoją chłopską mądrością jak już będziesz miał coś sensownego do powiedzenia xD
@teddybear69: To jeszcze prościej
Oskarżająca mowi że doszło do stosunku, oskarżony to potwierdzi (bo to prawda). Teraz oskarżająca dodaje, że nie było zgody, a wiec doszło do gwałtu. Kto z tej dwójki musi udowodnić że jednak zgoda była?