Wpis z mikrobloga

  • 0
To te dane co nie uwzgledniaja "w #!$%@?" rynku pracy? Fajne te dane - takie rzetelne.


@gorzki99: te metryka do porównywania rok do roku, a nie obrazowania całego rynku. Ja jestem na B2B i moje miliony są poza tym :)
Ja jestem na B2B i moje miliony są poza tym :)

@Anakee: Podobnie jak "w #!$%@?" tych co sa zatrudnieni na UoP w firmach ktore nie podlegaja badaniu. A tam zarabia sie minimalna (reszta pod stolem)

Jakby byli uwzgledniani to nagle by sie okazalo ze srednia to nie jest 7 500 a blizej 5 000. Ale to niedobra wspominac bo zle brzmi.
  • 0
Jakby byli uwzgledniani to nagle by sie okazalo ze srednia to nie jest 7 500 a blizej 5 000. Ale to niedobra wspominac bo zle brzmi.


@gorzki99: ale to to inna metryka i też jest wyliczana przez GUS
  • 0
Za każdym razem jak to czytam to upewniam się, że Polska to jeszcze biedny kraj i ludzie tu niestety kokosów nie mają


@dexterpol: jesteśmy w 10% najbogatszych tego świata
czemu nierzetelne? jak jest zbudowana metryka każdy wie


@Anakee: Oczywiscie ze kazdy wie - tylko czy pokazuje rzeczywistosc? Nie pokazuje.

"Jak liczy się srednie wynagrodzenie?
Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w sektorze przedsiębiorstw – to stosunek ogólnej sumy wynagrodzeń brutto oraz honorariów wypłaconych w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 9 osób, do przeciętnej liczby zatrudnionych osób w danym okresie"

Osobiscie znam przypadki gdzie ludzie zarabiali minimalna (a reszta pod stolem czyli w sumie
@Anakee: Naturalnym jest, że nie porównuje się do większej biedy tylko do bogatszych krajów i nie interesuje mnie, że jacyś ludzie pracują za 5 dolarów miesięcznie gdzieś w jakiejś bananowej republice
  • 0
Osobiscie znam przypadki gdzie ludzie zarabiali minimalna (a reszta pod stolem czyli w sumie 2-3x wiecej) i nie byli wliczani do sredniej. Dlatego nierzetelne. NIe pokazuja calosc


@gorzki99: ale ona nie ma pokazywać całości tylko trend
  • 0
Naturalnym jest, że nie porównuje się do większej biedy tylko do bogatszych krajów


@dexterpol: to zawsze będziesz nieszczęśliwy. Zawsze będzie ktoś bogatszy, szczęśliwszy, ładniejszy
ale ona nie ma pokazywać całości tylko trend


@Anakee: Bez sensu - pokazywac trend czesci a nie calosci.

Ale pozwol ze odniose sie do tego co napisales do innego mirka:

to zawsze będziesz nieszczęśliwy. Zawsze będzie ktoś bogatszy, szczęśliwszy, ładniejszy


Ja nie jestem nieszczesliwy bo ktos jest bogatszy, ladniejszy itp. MNei gowno interesuje co ktos ma. Jeden ma ze spadku, inny z pracy, inny z wygranej na loterii a jesze inny
@Mmiko: To badanie się kupy nie trzyma, bo do 4k netto to jest praktycznie minimalna obecnie, więc jakieś 7% głosów nie ma sensu.