Wpis z mikrobloga

Mirki orientujecie się czy jestem w stanie coś ugrać? Tylko do meritum proszę bez ocen. Chwilówka poszła. Zwlekałem ze spłata. Dostałem list 2023 maj o możliwych kosztach sądowych i kwocie do spłaty. W październiku 2023 skontaktowałem się z windykatorem telefonicznie i poprosiłem o cała pulę do spłaty tak żeby zamknąć zobowiązanie. Dostałem przez telefon informacje o X kwocie. Ta sama kwotę dostałem smsem z nr konta na które mam wpłacić pieniądze. Pieniądze wpłaciłem odrazu po otrzymaniu smsa tego samego dnia. Teraz po 4 miesiącach dzwonia do mnie baby od nich że muszę jeszcze zapłacić 700pln kosztów sadowych. Posiłkując się listem który wysłali, że była wzmianka o dodatkowych kosztach. Ale według mnie w momencie w którym do nich dzwoniłem nadpisuje on ten list, pozatym mam SMS i zostałem wprowadzony w błąd z kwotą. Lub teraz z dupy sobie naliczyli. Co robic? Spłacić jak jeleń czy jest tu coś do ugrania?

#prawo #finanse #pozyczka #kredyt #bank #komornik
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@RagnarBiedaEdition: sądowych na 100% ja to brałem pod uwagę. Dlatego do nich dzwoniłem, i chłop mi powiedział zapłaci Pan 1700pln i zamykamy sprawę. No jak widać #!$%@?. Ciekawe czy mają ta rozmowę, bo rzekomo nagrywają.
  • Odpowiedz
@asdfiksowy: jeżeli złożyli pozew do Sądu, ty międzyczasie zapłaciłeś i oni cofnęli pozew możesz zostać obciążony kosztami postępowania (i co ciekawe to by wychodziło pewnie te 700 zł, dokładniej 717 zł),ale te koszty muszą być zasądzone w orzeczeniu sądu, a nie dlatego, że oni mówią że tak ma być.
  • Odpowiedz
@RagnarBiedaEdition: Przecież ta ustawa dotyczy zupełnie czegoś innego, już z samej nazwy można to wywnioskować...

@asdfiksowy Olać, jeżeli nie dostałeś nic z Sądu to cofnęli pozew, który nie wywołuje żadnych skutków (o ile go wgl złożyli) i sąd zwrócił im całą opłatę sądową na podstawie
art. 79 ustawy o Kosztach sądowych w sprawach cywilnych:
1.
Sąd z urzędu zwraca stronie:
1) całą uiszczoną opłatę od:
a) pisma zwróconego wskutek braków
  • Odpowiedz
@asdfiksowy: Co to znaczy dojechać? Jedyne co możesz zrobić to poprosić o odpis orzeczenia sądowego, z którego te koszty wynikają. Jeżeli żadnym nie dysponują to ich olać.
  • Odpowiedz