Wpis z mikrobloga

Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego? Ile można tak wytrzymać? Ktoś zjechał psychicznie po dłuższym czasie intensywnej pracy i teraz żałuje? Albo ktoś robil OE i nie siadły mu godziny pracy i z czasem się wypalił?
Skąd się bierze taka chęć do szybkiego dorobienia się po trupach?
30lvl here
#programista15k #pracait #pracbaza
  • 80
  • Odpowiedz
@IwanDubietkov: jeszcze "pracuje", przekazuje wiedzę o produktach, młodym, energicznym i napalonym na IT, jeszcze 2 tygodnie musze wytrzymać, gdyby nie pomoc psychiatry i psychologa to bym obecnie nie był w stanie wstać z łóżka, a później robie sobie miesiąc przerwy na ogarniecie swoich spraw i wakacje, a wtedy do pracy
  • Odpowiedz
@takiMirek29: ludzie nie mają żadnych hobby, ani nie wiedzą jak wykorzystać wolny czas, więc wolą #!$%@?ć (nawet ostatnia afera z 4-dniowym tygodniem pracy to pokazała, że były głosy, że co mieliby robić w ten wolny dzień, poza "zmarnowaniem" go xD)
  • Odpowiedz
@takiMirek29 Może nie jestem z IT ale powiedzmy, że osiągnąłem podobny poziom. Z perspektywy czasu twierdze, że warto przycisnąć żeby rozkręcić siebie (swoje umiejętności) które później dadzą Ci możliwość wyboru na rynku i komfort stabilności finansowej. Później to już kwestia - czy nasz stabilne miejsce z w miarę dobra kasa, czy dalej chcesz cisnąć. Druga droga prowadzi do wypalenia i przed tym nie ma ucieczki a to jeszcze nie jest najgorsze, bo
  • Odpowiedz
@takiMirek29: robiłem to i nie warto. Pozostałe resztki czasu używałem żeby się odstresować. Po czasie czułem sie fatalniez nie chciało mi się już nic i miałem trudność to zmienić, aż okazało się że mialem chorobę nowotworową. Zaleczona niemal bez kosztowo, ale za to ciało siadło tak, że nie byłem w stanie pracować nawet po zabiegu. Wpadła bezsenność od m.in. przewlekłego bólu i nerwica. Miałem hajs wystarczający na mieszkanie w wiekszym powiatowym,
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Totalnie nie warto.
Wystarczy mi na podstawowe potrzeby i jakieś pierdy jak mi coś do głowy przyjdzie. Nie jest tego tyle żeby od ręki wejść po nowe auto do salonu, ale za to wiem że nie marnuję 20/30 na pracę, a poznaję świat, uprawiam sport i mam normalne hobby.
Jakbym teraz zapierdzielał to w wieku 40 lat obudziłbym się z przeświadczeniem, że tego już nie zrealizuję bo nie mam siły,
  • Odpowiedz
Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego?


@takiMirek29: zależy. Ja #!$%@?łem kilka lat i udało mi się wyrwać ze względnej biedy domu rodzinnego. Dzisiaj mam i czas i pieniądze oraz fajne kompetencje zawodowe oraz jeszcze długie życie przed sobą (statystycznie).
  • Odpowiedz
@chuy: ja w ogóle szanuję że tak potrafiłeś, wiesz, przesunąć jakby kierunek życia, a nie że zwlekałeś z ty wypowiedzeniem albo że wchodziłeś w coraz większe wypalenie. Co będziesz robił?
@tellet: co w takiej najgorszej sytuacji zrobić?
  • Odpowiedz
@takiMirek29:

Skąd się bierze taka chęć do szybkiego dorobienia się po trupach?


Kazdy chcialby miec spokoj na starosc lub chwile przed i przestac tyrac, jak wiek pozwoli to jeszcze cos porobic. Wyobrazasz sobie sprinty w wieku 50-60 lat? Bo ja nie. Zaluje jedynie ze tak pozno zaczalem wyscig szczurow ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: elektryka/automatyka, jak miałem 18 lat to pracowałem w podobnej branży, wtedy pracowało mi się bardzo fajnie, w zasadzie mialem do tego pasje, ale kasa była za mała więc poszedłem w IT
  • Odpowiedz
@chuy: a dzisiaj kasa jaka? Elektryk to wiadomo, np. przy remontach robisz tablice rozdzielcze albo kable, albo w jakichś inwestycjach zakładasz światła albo podpisujesz papierek tak? A automatyk?
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Ta energia życiowa też jest skończona, i nie jest powiedziane czy jeśli przechulasz swoją młodość to potem tak łatwo ci będzie do tego wrócić w pewnym momencie zamieniasz energię życiową zapał na doświadczenie.
  • Odpowiedz
@takiMirek29: podam swój przykład. #!$%@? od 15 lat min. 10h dziennie w IT w firmie produktowej ale mega to lubie. Sprawia mi przyjemność rozwiązywanie trudnych problemów intelektualnych. Mam po tym dopamine jak po dobrym treningu albo seksie. A że co chwila rozwiązuje nowe problemy to muszę dowiadywać się nowych technik, poznawać nowe technologie. O kasie w ogóle nie myślę. Prawie nie pytam o podwyżki a i tak je dostaje bo firma
  • Odpowiedz
do IT poszedlem dla kasy, bez pasji i po paru latach nie wytrzymalem ciaglego zmuszania sie do kodowania i rozwoju, 25lvl, złożyłem wypowiedzenie i zmieniam branże, od maja idę do pracy fizycznej odpocząć i podłapać nową wiedzę


@chuy:z ciekawosci co za branza
  • Odpowiedz