Wpis z mikrobloga

Chciałbym mieć jaja i przejść na #neet. Tak po prostu, rzucić to wszystko i spokojnie sobie poneetować, na dobry początek, 2-3 miesiące. Takie beztroskie nic nierobienie, niczym się nieprzejmowanie. Większość dnia bym spierdotripował, po wszystkim raczył się piwem, a wieczorami oddawałbym się aktywnościom muzycznym, czytał książki, podziwiał zachody słońca. Niczym nieograniczony. Idealny byłby neet od kwietnia do września, bo pogoda wtedy napawa życiem. Październik do marca znowu harówka - i tak żyć się odechciewa patrząc za okno, dni krótkie, szare, błotniste, a przynajmniej hajs wpada. A już w ogóle idealnie byłoby zimę przeneetować we wschodniej Hiszpanii, odskocznia od upałów, ale nadal całkiem ciepło.

Niestety, taki tryb życia nie jest możliwy w żadnej poważnej pracy. A ja nawet nie mam odwagi, by się przekonać, czy po miesiącu nie miałbym dość i błagałbym o powrót do roboty, choć odłożyłem już konkretną sumkę. Dochód pasywny to jedyna opcja na neet. Wynajem lokali, handel akcjami, walutami. Ale to trudna sprawa.

Zazdroszczę wszystkim neetom.

#przegryw
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ToJestNiepojete: mam zapas pieniędzy na 25 lat życia. Grałem w gierki, odwiedzałem prawie codziennie znajomych, jeździłem sobie autem po polsce czy wieczorami gdzieś nad staw. Dużo seriali w końcu ogarnąłem i odświeżyłem VRa xD
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: No tak jak mówię, gówno robota na magazynie to może tak działać, ale jak próbujesz swoich w robocie przed komputerem, to takie półroczne roszady nie mają racji bytu. Chyba że prawdziwa działalność, szukanie krótkich zleceń.

Mieszkasz z rodzicami?
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: Ja też mieszkam z rodzicami i na bank mi rodzice nie pozwolą neetować. Musiałbym się stąd wynieść, a to #!$%@? bez sensu płacić za najem januszowi, by tam wegetować. Przy komputerze to przynajmniej jest z czego zachomikować hajs, no i lżej sporo. Ja uskuteczniam neet #!$%@?ąc się do granic możliwości. Skrycie liczę, że mnie wywalą - dziwne, że to się jeszcze nie stało.
  • Odpowiedz