Wpis z mikrobloga

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na poniższe pytanie.
Planuję z przejść z formy zatrudnienia UoP na B2B. Aktualnie mam otworzone konto PPK. Wiem, że nie mogę tego kontynuować po przejściu na b2b. Co mogę zrobić z tą kasą poza wypłatą i oddaniem wpłat państwa, 30% wpłat pracodawcy i podatku belki? Nie jestem na to zbytnio chętny, a niestety środków tych nie można przetransferować na IKE i IKZE. Czy mogę po prostu zostawić to konto i kasę? Jak rozumiem będzie ono dalej zarabiać swoim kapitałem, jedynie nie będą na nie wpłacane nowe środki?
#podatki #ekonomia #finanse
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Aliuss możesz te środki przeznaczyć na wkład własny:)

A tak na serio, to środki zostają na twoim koncie , nie ma nowych wpływów i pracują aż do emerytury. Chyba, że kiedyś wrócisz na UOP i przetransferujesz środki że starego na nowy fundusz ppk.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za pomoc. Tak zrobię i po prostu je zostawię. Żebym tylko nie zapomniał o nich za 30 lat ^^
  • Odpowiedz
  • 0
@Aliuss zawsze możesz sprawdzić co z nimi na stronie funduszu, ew. mojeppk.pl

Ja wiedziąc, że nie będę już do emerytury pracować na UOP i mieć ppk to przebolałbym te potrącenia (ppk jest od 4 lat i póki co to nie są jeszcze duze kwoty), i przelałbym środki na ike/ikze gdzie dalej oszczędzał bym na emeryturę. Konto ppk bym zlikwidował.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mmiko: IKE tak czy inaczej planuję założyć na dniach, szukam jeszcze gdzie i jakie bo to już głębsza rozkmina.
Mam na tym PPK chyba z 20k więc trochę tam stracę.
  • Odpowiedz