Wpis z mikrobloga

#kghm #praca

Znacie (lub jesteście taką osobą), która dostała pracę w KGHM nie przez znajomości? Nie mówię o byciu górnikiem, ale IT/finanse. Trochę śmieszny wydaje się ten proces rekrutacyjny. Ogłoszenia po chwili znikają, już na wstępie oczekują listu motywacyjnego (no dobra, januszowo, ale państwówka, to jeszcze ujdzie), ale i skanu ukończenia studiów - pierwszy raz się z takim czymś spotykam. ()
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@sprynek nie jestem z IT to się nie wypowiem nad sensem, ale kasa myślę że podobna (wiadomo że to nie poziom programistów co po 20k netto wyciągają), bo tu stricte programistów chyba nie szukają ale praca pewna i raczej z tych mniej stresujących
  • Odpowiedz
@ladzik chodzi mi o to, ze w takich firmach nie mozna miec B2b, tylko uop, co czesto przy zarobkach w IT jest mniej korzystne i porządne

No chyba, ze ktos chce uop
  • Odpowiedz
@kspr: Jak się pracuje, czy można to porównać do przeciętnego korpo z zachodnim kapitałem, czy pcham się w inny świat? #!$%@? czy wręcz przeciwnie?

@miekki_am Zostałem zaproszony na rozmowę, zobaczymy jak się ma to kumoterstwo w spółkach skarbu państwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@antipopulismus to raz, a dwa to jak raz wpadniesz w spółkę, to bardzo trudno będzie Ci przejść do KGHM, bo jest niepisana zasada, że nie podbierają sobie pracowników. Chyba, że masz mocne, bardzo mocne wejścia.
  • Odpowiedz
@miekki_am: Źle się to zapowiada z Twoich słów. Żadnego parcia nie mam, chciałem uciec z dużego miasta i zarabiać porządne pieniądze w małym. Najwyżej się uśmiechnę na rozmowie jak usłyszę stawkę i tyle (chociaż dopuszczam myśl, że się nawet o niej nie dowiem xd).
  • Odpowiedz