Wpis z mikrobloga

jak to jest teraz z kartami muzycznymi zintegrowanymi,
szukam płyt głównej do ryzena 3600 z dobrą integrą do amplitunera 7.1 czy jednak lepiej dedykowana? z wyjściem optycznym
druga sprawa, mam zestaw x540 logitecha i chcę go podpiąć pod 2 komputery na raz, mam win xp + win 11 da radę to ogarnąć bez przepinania kabli? oczywiście gra jeden w danej chwili.
co się stanie jak się wepnę do subwoofera takimi rozgałeźnikami?
https://allegro.pl/oferta/kabel-rozdzielacz-mini-jack-3-5mm-aux-2x-sluchawki-11490323943
i przez to podepnę komputery?
#pcmasterrace #audiovoodoo #technologia #komputery
  • 13
@mati1990: Ok, nie wziąłem pod uwagę, że potrzebujesz Dolby Atmos TrueHD.

Twoja karta graficzna (rtx2060) obsługuje HDMI 2.0, czyli potrafi wypuścić sygnał 4k 120Hz + Dolby Atmos, ale zabraknie jej przepustowości do Dolby Atmos TrueHD. Dopiero karty rtx z serii 3000 posiadają odpowiednie wyjście HDMI.

Podobnie będzie z wyjściem optycznym, zabraknie przepustowości dla Dolby Atmos TrueHD.

Tak więc sorry za zamieszanie. Rzeczywiście potrzebujesz jakiejś dedykowanej karty dźwiękowej, która będzie w stanie
@mati1990: A jeszcze co do marek amplitunerów. Zdecydowanie wybierałbym pomiędzy Yamahą czy np. Denonem i raczej omijał Onkyo. Swego czasu ich amplitunery słynęły z bardzo dużej awaryjności. Przegrzewał się procesor wideo i po 2-3 latach praktycznie zawsze padał. Możliwe, że nowsze współczesne modele mają to już poprawione.

Inna kwestia, to że Onkyo w 2022 roku ogłosiło upadłość i zostało wykupione przez spółkę, która kolekcjonuje takie marki i produkuje nie zawsze najwyżej