Wpis z mikrobloga

Mam rozterki związane z wysokością biurka, krzesła etc w internecie są bardzo sprzeczne informacje na jednym kalkulatorze pokazuje mi że biurko powinienem mieć na poziomie 73cm przy wzroście 184cm, na innych stronach że dla osób powyżej 180cm dobre już jest biurko 80-85cm wysokości, trochę w tym się gubię a zamówiłem biurko regulowane i de facto nie wiem jak je ustawić aby mieć wygodnie i bez bólu, na obecnym biurku które ma 72cm wysokości no kurczę czuje że jest za niskie, niby krzesło mam tak że jest te 90 stopni w kolanie, 2/3 uda na siedzisku itp ale przy dłuższej pracy zjeżdżam jak krewetka, ale jak je sobie podniosę parę cm wyżej to jest mi wygodniej ale źle się pracuje bo mam za niskie biurko i to takie błędne koło xD. Oczywiście pokombinuję jak złożę nowe biurko ale tak szukam teorii i zderzam się z innymi tezami.

#ergonomia #biurko #komputery #fotelbiurowy
  • 7
  • Odpowiedz
@nairoht: 186cm here, jest jak mówisz - ciężko o optymalne rozwiązanie bo jak już podniesiesz biurko ponad standardową wysokość to pozostaje podniesienie też krzesła: wyższym siłownikiem (wymiana jest prosta ale część, w zależności od producenta, swoje może kosztować).
Generalnie masa zabawy ale IMO warto bo im więcej przy tym siedzisz tym szybciej możesz sobie coś spieprzyć: jak nie nogi/krążenie to kręgosłup. Meble, blaty, zlewy - to wszystko jest wciąż robione pod
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator: ja mogę podnieść krzesło sporo więcej niż mam obecnie bez problemu, problemem dla mnie jest ograniczenie w postaci biurka jakie mam do tej pory ale no zacząłem się zastanawiać bo tu pisze tak, tu pisze że niby mam idealnie, tu że brak 10cm etc xD
  • Odpowiedz
@nairoht: bo nie ma co ślepo czytać zaleceń: to Tobie ma być wygodnie. A jak jest wygodnie? Tak że siedzisz, nie wiem, 3h i nie odczuwasz dyskomfortu. Więc zamiast czytać o kątach, wysokościach i odległościach przetestuj każdy układ który wydaje ci się wygodny i wybierz optymalny. Zacznij od podniesienia biurka o kilka cm: na rynku masz sporo "nóżek" do wyboru, część z nich regulowana. Są tanie a ich montaż banalny.
  • Odpowiedz
Mam rozterki związane z wysokością biurka, krzesła etc w internecie są bardzo sprzeczne informacje

Oczywiście pokombinuję jak złożę nowe biurko ale tak szukam teorii i zderzam się z innymi tezami.


@nairoht: Blat biurka powinien być na wysokości podłokietników, czyli aby ustawić wysokość blatu pierw musisz ustawić fotel pod siebie:
1) wysokość siedziska - tak aby w kolanach powstał kąt 90-110°,
2) głębokość siedziska - tak aby pomiędzy krawędzią siedziska
  • Odpowiedz
  • 1
@jednorazowka: a pobawiłem się trochę narazie mam ';customowe' ustawienie, wygodnie mi poki co zobacze za pare dni czy plecy beda bolec xd, niby sie pokrywa z tymi poradnikami etc no coz ale dzieki za pomoc
  • Odpowiedz