Wpis z mikrobloga

#kawa #ekspresdokawy #eksprescisnieniowy #kociochpyta

Polecacie mi jakiś ekspres kolbowy do kawy, do około 300zl?

Znudziło mnie codzienne bawienie się z przelewem(aluminiowe naczynko ciśnieniowe) i myślę nad kolbą. Czy to dobry kierunek? Nie wiem, ale wiem że potrzebuje coś łatwego do obsługi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ps. Za argumenty że do x kwoty się nie kupi a młynek żarnowy jest must have w kuchni podziękuję. Wiem są gusta i guściki ale to wali elektrodą xd
AVATARKUBA122 - #kawa #ekspresdokawy #eksprescisnieniowy #kociochpyta 

Polecacie mi ...

źródło: temp_file1269248802502995009

Pobierz
  • 19
@bonus oooo czyżbym znalazł wykopka który się burzy bo "hurdurr kolba za 300 gdzie do kawy dobrej to taka za 5k potrzebna" ?

Potrzebuje poprostu czegoś gdzie nie będę się bawił w gotowanie wody żeby wlać a później znowu grzał żeby kawę zrobić, a kolba jakoś zawsze mi się dobrze kojarzyła ( ͡º ͜ʖ͡º)
@AVATARKUBA122 taka strzykawa do kawy ( ͡º ͜ʖ͡º) mam mało miejsca na blacie w kuchni i trochę szkoda mi powierzchni roboczej na ekspress (chociaż ten wydaje się być wygodniejszą opcją).
Z drugiej strony i tak trzeba się bawić w gotowanie wody.
Nie wiem, mam bałagan w głowie ( ͠° °)
@AVATARKUBA122: co do ekspresów kolbowych za 300 zł to... ciężko stwierdzić. Teoretycznie Raven, czy inny chiński ekspres (~250 zł) będzie pracował tak jak niższe modele renomowanych producentów (~500 zł) ale różnić je będzie... dostępność części zamiennych i gotowych poradników. Jeśli musi być nowy i w miarę markowy to polecam Gaggie, za 300 zł można już je znaleźć w rtv euro agd.
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-viva-style-ri8433-11.bhtml
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-gran-gaggia-style-ri8423-21.bhtml

Jak może być używka i mieszkasz w większym
@AVATARKUBA122: dla przykładu omówmy zwykły ekspres kolbowy z przełącznikiem mechanicznym: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-viva-style-ri8433-11.bhtml

Przełącznik mechaniczny może pęknąć jeśli napotka opór spowodowany nagromadzeniem się kamienia.
Uszczelki kolby mogą zacząć przeciekać.
Pompa może wysiąść choć częściej membrana bezpieczeństwa zaczyna przepuszczać.
Grzałka może się spalić albo któryś z elementów bezpieczeństwa.
Im bardziej skomplikowana kolba tym łatwiej się brudzi w środku i tym mocniej się zapycha.
Akurat tania Gaggia ma dość skomplikowaną kolbę w środku. Najlepszy byłby
@AVATARKUBA122: jeśli może być używany, to dobrze wspominam Gastroback. Cały ze stali nierdzewnej, prosty jak budowa cepa: włącz/wyłącz, lej przez kolbę, lej przez dyszę. Swój kupiłem za niecałe 100zl na giełdzie staroci, ale widziałem, że wtedy chodziły na necie od około 300zl, przy czym nowy kosztował wtedy jakieś 1500zl.
cyconiusz - @AVATARKUBA122: jeśli może być używany, to dobrze wspominam Gastroback. C...

źródło: gastro-4-429685023

Pobierz
oooo czyżbym znalazł wykopka który się burzy bo "hurdurr kolba za 300 gdzie do kawy dobrej to taka za 5k potrzebna" ?


@AVATARKUBA122: zamiast się silić na sarkazm, pomyśl tak: 300zł to nie wiem czy są tańsze ekspresy kolbowe, ale załóżmy że i za 200 nawet idzie znaleźć... tak się składa, że to jest dokładnie poziom cen nowych telefonów z androidem. czy wbijał byś na tag android i kłócił się, żeby