Wpis z mikrobloga

Cześć, przychodzę tu z zapytaniem bo już dosłownie nie wiem gdzie szukać. Mam światłowód 1000, do rutera od dostawcy mam podłączony swój TP LINK. Problem jest w tym, że ten tplink działa jak mu się podoba, jednego dnia łapie mi prędkość 600, drugiego ograniczenie do 100. Gdzie szukać problemu? Do tplinka podłączone są po kablu dwa komputery oraz drukarka po kablu. Jak złapie już te 600 i mam pełen dupleks na internecie 1000, to po restarcie wraca na 100 i kompletnie nie wiem od czego to może zależeć. #internet #informatyka #tplink #swiatlowod
mak0n - Cześć, przychodzę tu z zapytaniem bo już dosłownie nie wiem gdzie szukać. Mam...

źródło: Screenshot at Feb 12 09-46-13

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: też tak myślałem kupowałem go 2 tygodnie temu, wymieniłem na kolejny nowy, sytuacja jest identyczna, mój dostawca stwierdził, że na ich routerze jest wszystko OK a z moim mi nie pomogą.
  • Odpowiedz
o po restarcie wraca na 100


@mak0n: brzmi jakby autonegocjacja na połączeniu między routerami się zestawiała na 100M zamiast na giga. Wymień przewód na nowy, jeśli to nie pomoże, spróbuj w ustawieniach portu wyłączyć autonegocjację i ustawić prędkość na sztywno.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: przewód wymieniałem na nowy właśnie dzisiaj, dalej nie pomogło. Szukam w ruterze tej autonegocjacji ale za chiny nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.
  • Odpowiedz
wsadź kabel krosowy


@qba-laucz: od 20 lat przewodów krosowych nie stosuje się nigdzie, a próby ich usilnego stosowania "a bo na kursie cisco mówili" zwykle kończą się właśnie takimi zabawami, że 1G się nie zestawia, mimo że powinno.
  • Odpowiedz