Wpis z mikrobloga

Podobno pszczoły giną od tego całego syfu, którym są pryskane uprawy i mamy coraz większy problem. A na Ukrainie walą czym popadnie i jeszcze im pszczoły narobią tyle miodu, że za 1/4 polskiej ceny sprzedają?


@Kirdan5: bo to bzdura, są szkodliwe środki dla pszczół, a są nieszkodliwe
  • Odpowiedz
Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty,


@Holololo: nie, nie dla zwykłego zjadacza chleba, tylko dla głupiego p0laka, który świadomie #!$%@? sobie gospodarke kupując ukraińskie produkty w niemieckim czy portugalskim sklepie, a potem narzeka, że bieda, że nie ma pracy, że nimce to złe bo reparacji nie chcą zapłacić, że tusk to niemiec i niszczy nasz kraj, ale jak on idzie do lidla i wiekszosc podatków płaci niemcowi to
  • Odpowiedz
@GN0SIS: ale spoko, każdy walczy o swoje. Pomijam, że nasi pomieszają swoj i ten z ue na jakiś targach udekorują stoisko, jeszcze babę za pszczołę ubiorą i 60zl. Chcesz kupuj. Osobiście nie widzę problemu w stonce mam 20 zł i napisane jak wół spoza eu, obok 40 z eu. Mam wybór. Jak ze wszystkim. A nie zakazać importu i wtedy wszędzie będzie po 70zl bo susza była, opady za duże, smog
  • Odpowiedz
Nauczcie się w końcu, im większe będą janusze dawać ceny na hehe „swojskie produkty, nasze polskie najlepsze”


@Holololo: Otóż to. Zawsze mnie zastanawiało w sumie, dlaczego niemal wszystkie produkty reklamowane, jako polskie (nie tylko spożywcze) mają cenę marki premium (ale już niekoniecznie jakość). A pomyślałby kto, że polskie, lokalne produkty powinny być też przystępne cenowo.

Chciałbym kupować bardziej patriotycznie, ale na polskie produkty mnie nie stać xd
  • Odpowiedz
  • 2
@Kirdan5 z opryskami upraw i śmiercią oszczol chodzi o czas tych oprysków. Jeśli rolnik leń pryska w ciągu dnia kiedy pszczoły latają to wtedy one giną, jeśli robi to wieczorem to może nawet cyklonem B pryskac ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty, kupi ten, który będzie tańszy.



A na Ukrainie walą czym popadnie i jeszcze im pszczoły narobią tyle miodu, że za 1/4 polskiej ceny sprzedają?


@Kirdan5: @Holololo: Polecam kupić miód od pszczelarza zamiast miodu za 20 PLN/słoik z biedronki czy innego lidla. Jest jeszcze coś takiego, co się sztucznym miodem nazywa i kosztuje mniej więcej połowę tego, co najtańszy biedronkowy "spoza UE".
  • Odpowiedz
Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty, kupi ten, który będzie tańszy.


@Holololo: chyba ty.

Często tak jest, ale są produkty, na których się nie oszczędza. Miód jest jednym z nich.
  • Odpowiedz
nie dla zwykłego zjadacza chleba, tylko dla głupiego p0laka, który świadomie #!$%@? sobie gospodarke kupując ukraińskie produkty w niemieckim czy portugalskim sklepie


@siodemkaxx: no tak, bo to głupi polak kupuje tańszy produkt, a nie mądry rolnik nie potrafi wyprodukować taniej. Jaki jest średni areał uprawny u nas, a jaki na zachodzie?
  • Odpowiedz
Nauczcie się w końcu, im większe będą janusze dawać ceny na hehe „swojskie produkty, nasze polskie najlepsze” tym więcej będzie sprzedaży zagraniczych produktów a potem kwi kwi Ukrainiec zabrał pieniążki


@Holololo: Dlatego denerwują mnie ich teksty na protestach "To my was żywimy".
Jak na razie to my żywimy rolników płacąc za ich produkty więcej niż cena rynkowa.
  • Odpowiedz
@Holololo:

Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty, kupi ten, który będzie tańszy.


Janusz za 10 lat będzie mil do wyboru trzy rodzaje guwna od Nestlé i oligarchy z Ukrainy i będzie zadowolony jak w wieku 50 lat na raka zdechnie xD

Ja naprawdę nie rozumiem jak można być tak oderwanym od rzeczywistości, bo chłop ostatecznie sprzed hektary jakims gigantom, kupi za to trzy kurniki i będzie żył z
  • Odpowiedz
@GN0SIS: czytam wypowiedzi Tuska na ten temat i jego internetowych hunwejbinów. Nie wiem czy Tusk mówi szczerze, możliwe, że nie, ale na pewno rozumie jedną rzecz której nie rozumieją jego klakierzy: z tych 11 milionów ogromną rzeszą ludzi nie głosowała na niego tylko przeciw karakanowi i trzeba się z nimi obchodzić ostrożnie i grzecznie, bo zaraz można do karakana dołączyć.
  • Odpowiedz