Wpis z mikrobloga

- Odsądzani od czci i wiary po #!$%@? (0-4) od Gwinei Równikowej
- Awansują jako najgorsi z lucky loserów z trzeciego miejsca po kompromitacji Ghany z Mozambikiem gdzie w końcówce traci ona dwa gole
- Asystent przejmuje rolę zwolnionego Gasseta po fazie grupowej
- Pokonują po karnych z Senegalem będącym faworytem do triumfu
- Haller który jeszcze rok temu walczył z rakiem jądra daje swoim golem mistrzostwo Afryki dla Słoni
- PNA to najlepszy turniej kontynentalny!

#mecz
Maib - - Odsądzani od czci i wiary po #!$%@? (0-4) od Gwinei Równikowej 
- Awansują j...

źródło: GGFoe-DWwAAxooK

Pobierz
  • 17
PNA to najlepszy turniej kontynentalny!


@Maib: To, że jest najmniej przewidywalny, to nie czyni go najlepszym. ( ͡º ͜ʖ͡º) Poziom chyba ciut gorszy niż w Azji, trudno ocenić. Trudny turniej do oglądania, czysto piłkarsko. Natomiast są to widowiska. No ale wiadomo, najlepsze gole padają na kartofliskach.
@red7000: Co do poziomu czysto piłkarskiego to zgoda. Nawet Puchar Azji jest pod tym względem lepszy ale uważam, że w turniejach rangi mistrzowskiej otoczka jest równie ważna co wydarzenia na boisku a jeśli chodzi o tą otoczkę to żaden turniej nie ma podjazdu do PNA
oni są dość wyczuleni na to że ktoś im próbuje wmówić że nie są Francuzami.


@JuliuszSlowacki: Tak, czarni Francuzi zwykle utożsamiają się z Francją. Jak już ktoś tego nie robi, to Arabowie. Ale Arabowie akurat w kadrze Francji prawie wcale się nie pojawiają xd A czarni we Francji zwykle niespecjalnie lubią Arabów. Czarni we Francji do tego to zwykle chrzescijanie, Arabowie - wiadomo.
Czarni we Francji do tego to zwykle chrzescijanie


@Pas-ze-mna-owce:

Wiekszosc czarnych we Francji pochodzi z Afryki srodkowej ktora jest prawie cala pod kontrola Islamu. Chrzescijanskich imigrantow to oni maja co najwyzej z Kamerunu i Konga, ale na pewno nie stanowia oni wiekszosci.
@RudyZibi: Benzema nigdy nie utożsamiał się z Francją i generalnie był ciężarem dla tej reprezentacji, Aouar już gra dla Algierii, Ben Arfa i Nasri to zamierzchłe czasy i też z kadrą trójkolorowych nic nie osiągnęli.
@ChrobryLubiBobry: "nie wiem ale sie wypowiem" co? ;) Większość czarnych we Francji to chrześcijanie. Zanim chciałes udawać wielce oczytanego wystarczyło sprawdzić ile ludzi ma sama DR Konga a potem możesz porównywać to z Czadem i Senegalem :D Kongo, drugie Kongo, Gabon, Rwanda czy Republika Środkowej Afryki to większośc czarnych imigrantów we Francji.
wystarczyło sprawdzić ile ludzi ma sama DR Konga a potem możesz porównywać to z Czadem i Senegalem :D


@Pas-ze-mna-owce:

ilosc mieszkancow nie przeklada sie liniowo na ilosc imigrantow.

https://www.insee.fr/fr/statistiques/2874048?sommaire=2874056&geo=METRO-1#NAT1_V3_ENS

Tu masz jakis raport z orientacyjnym rozkladem imigrantow, wychodzi na to ze Senegalczykow jest mniej wiecej tyle co Kongijczykow, pomimo tego ze kraj ma lacznie mniej wiecej tyle ludnosci co Kinshasa.