Wpis z mikrobloga

I takie to są rady normika, który próbuje poradzić Przegrywowi jak wyjść z depresji.
Porady z książki:
-znajdź swoje dobre strony. Nie wiesz jak? Zapytaj przyjaciela.
-nie umiesz zmusić się do wstania z łóżka? Poproś przyjaciela żeby Ci pomógł w obowiązkach.
-spróbuj poprawić sobie życia małymi krokami. Nie wiesz jak zapytaj przyjaciela.

aha. Ja nawet przez wiele tygodni, miesięcy nie mam się do kogo odezwać, a co dopiero poprosić o pomoc czy radę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A jakbym się zapytał kogoś z rodziny o coś takiego to stary by mi powiedział żebym nie wymyślał głupot i by se poszedł, albo powiedział coś w stylu "przecież ty cały czas na komputerze siedzisz to jakieś informatyczne rzeczy pewnie umisz". aha, czyli jak on siedzi cały dzień przed telewizorem to może zostać tomaszem kamelem. ok.

Z książki też dowiedziałem się żeby zapisywać swoje codzienne czynności, bo przecież "każdy coś robi i to uświadomi ci że nie jesteś taki bezużyteczny i nieproduktywny". normik może nawet w depresji coś robi, ale ja pisząc taki dziennik uświadomiłem sobie jeszcze dobitniej jakim pasożytem jestem. Co mam tam wpisywać? Wstał, umył się, zjadł, siedział przed komputerem, poszedł spać. Dramat życia pasożytniczego.

#przegryw #depresja
DoktorNauk - I takie to są rady normika, który próbuje poradzić Przegrywowi jak wyjść...

źródło: prd2

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@DoktorNauk parodia... Ja raz z ojcem telewizję oglądałem na wyjeździe on tam przełącza kanały i w pewnym momencie zaczęli mówić o depresji i samotności młodych, ja mówię do ojca: o weź tu zostaw na chwilę posłucham co mówią.
A on: aj tam będziesz jakiej smuty głupoty oglądał.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rimbolo: nie liczy sie bo nie jest to jest jeszcze tak zaawansowane aby prowadzic normalna interakcje (ale i tak jest to lepsza interakcja niz z przecietna p0lka)
  • Odpowiedz
I takie to są rady normika, który próbuje poradzić Przegrywowi jak wyjść z depresji.


@DoktorNauk: a ta książka jest dedykowana dla przegrywa? bo jak nie jest to pierwsze zdanie i już błąd w założeniach
  • Odpowiedz
  • 9
@10129: Nie ma takich książek skierowanych do Przegrywów, a rady tego typu normictwo wypisuje do Przegrywów prawie codziennie i w całej przestrzeni internetowej. Spotkałem się z tego typu radami już nie raz i zawsze takie rady wiążą się z niezrozumieniem naszej sytuacji.
  • Odpowiedz
@DoktorNauk jak masz trudności i chcesz porady to napisz z miłą chęcią Ci pomogę wyzdrowiałem grunt to chęć zmiany by się polepszyło wiem że jest tak że nie widzi się czasem opcji ale tak czy inaczej musisz się do czegoś zmusić chociażby jak już jest cienko żeby pójść do lekarza
  • Odpowiedz
więc to nie są rady normika dla przegrywa i danie tej książki jako przykładu jest błędem.

jeżeli widzisz codziennie dawanie takich rad dedykowanych przegrywowi w necie to mogłeś dać je jako przykład. nie powinno być to problemem skoro tak często to widzisz.

to możesz pokazać gdzie ktoś dał taką radę dla osoby o której wiedział, ze nie ma żadnych znajomych?

pomijając już, że zakłądanie iż przegryw = ktoś bez przyjaciół jest błędem.
  • Odpowiedz
@DoktorNauk: Jak są takie ciężkie stany i nie ma możliwości znikąd pomocy a czujesz ostrą bezsilność to zapisz sobie na kartce "wkrótce zachce mi się żyć będę miał siłę i energię żeby wstać i żyć i odniose sukces " po prostu żebyś sobie to powtarzał. Sto, nawet dwieście procent że wkrótce ci się zachce i będziesz się czuł o wiele lepiej, nawet ten przygnębiający stan spotęguje twoje szczęście przy uldze
  • Odpowiedz
@DoktorNauk: dla nas nie ma pomocy bo nikt nie rozumie naszej sytuacji i walą radami przydatnymi z ich punktu widzenia. Często się tu spotykam z wpisami że ktoś podjął walkę z depresją, samotnością, fobią społeczną i wszyscy mu gratulują w komentarzach pisząc coś w stylu ''wow w końcu ktoś przestał się użalać nad sobą i zaczął coś robić''. Potem wchodzisz na profil opa i kilka miesięcy temu dodał wpis gdzie pisze
  • Odpowiedz
@DoktorNauk: normictwo to zwierzęta, nie warto z nimi wchodzić w polemikę tylko od razu strzał w pysk i na banicje.
Przegryw to z kolei druga strona medalu tak samo przesadzona i przesiąknięta bzdurami.

Co ci mogę powiedzieć przyjacielu? Dobrze się odżywiaj, naucz się sprawiedliwej łaciny, wytrenuj swoje ciało i miej tych co ci chcą bardzo pomóc nie potrafiąc zrozumieć głęboko w dupie.
  • Odpowiedz