Wpis z mikrobloga

#skoki Moim zdaniem w polskich skokach jest duże bagno. Mamy te trójce Stoch-Żyła-Kubacki. Jeśli Żyła mówi wprost i to wychodzi do mediów że on motywacji nie ma np w Willingen, że pojechał se tak skoczyć to po co on w ogóle jeździ na te zawody? Teraz USA było to pojechał i było lepiej zwłaszcza w ostatnim konkursie ale widać że gość jest wypalony już powoli. Ciągnie te karierę i może jeszcze coś uskacze ale to są raczej ostatnie tchnienia. Za takie podejście powinno być odsuniecie. Niema że gwiazdor i że Piotrek to Piotrek
Z kolei Stoch i Kubacki się panoszą. Mam wrażenie że oni decydują czy mają trenować czy nie I gdzie jeździć na zawody. Przecież z taką formą to tylko trening. Nawet Małysz się o to bulta w mediach. Na pytanie czego nie trening odpowiadają że czas na niego już był teraz trzeba startować xd no gitara fakt faktem to prawda tylko że jak się klepie 30 miejsca czy tam 25 mimo starości i jakiegoś jeszcze potencjału to może warto potrenować. Nie wierzę że Turnbichler ich nie chciał wywalić na trening... Myślę że chciał ale powiedzieli że nie i uj. A że w pzn są nie tykalni to wiadomo kto rządzi. Austriak to dla nich żaden autorytet.
Ktoś powie a bo kto za nich pojedzie. No może pojechać Murańka, Stękała, Wolny, Kot. Ostatnio coś tam skoczyli w Coc. Można też spróbować jakiegoś juniora który ma prawo startu. Oczywiście klepnie bule i co z tego? Przynajmniej pozna otoczke i co go czeka jak chce skakać. Każda szanująca się reprezentacja albo i ta słabsza kogoś młodego lubi spróbować a my nic. Teraz jedzie 13 latek za Wąska i najmłodszy w kadrze ma 30 lat xddddd
Patologia moim zdaniem. Wiadomo że tamci nie zrobią wyników ale taki Kot jak będzie miał dobry dzień to nie będzie mega gorszy niż Stoch w chwili obecnej.
Druga sprawa jest taka że ich czas mija. Oni hmm nie wiem jak to napisać ale mogą teoretycznie powodować stres dla młodych i blokować im miejsce. Blokować blokują ale jest czasem tak że jak zawodnik czy też nawet w zwykłej robocie nie dostaniesz odpowiedzialności za coś to masz wywalone. A jak wiesz że jakaś nagroda będzie + masz ten obowiązek to już się bardziej starasz i tu może vyc podobnie.
Zaryzykuje teorie że wielka trójca blokuje rozwój innych. Niestety ale tak mi się wydaje. Pewnie ze można mówić a bo reszta musi skakać to będzie w kadrze. No właśnie skoki to jest tak rąbnięty sport że to co napisałem może mieć sens ale też nie musi.
Niestety w takim klimacie i otoczce pzn jesteśmy skazani na te trójke a potem trzeba będzie poczekać kilka lat na coś lepszego. Pewnie Zbiszczoly coś tam uskaczą ale to nie będzie to. Dlatego licze na młodych że ich nie zmarnują jak zwykle bo kurde szkoda. Ma kto w Polsce skakać ale to trzeba umiejętnie a nie jak zwykle po polsku
  • 3
@Gruboklates: Jeżdżą najlepsi a kontynentalniakom daleko do dobrej dyspozycji w PŚ niestety. Już wolę Stocha czy Żyle co może spektakularnie teraz nie skaczą ale przynajmniej z reguły łapią się do drugiej serii. Co do ogrywania się i poznawania otoczki no to od tego jest choćby Zakopane bo i większa pula wtedy.
@Gruboklates: Młodzi skoczkowie mają wykotaszone na zaangażowanie się w 100%, skaczą z takim podejściem jak opisałeś Żyłe. Nikt za frajer nie będzie skakał, finansowanie młodych talentów leży, za co wine ponosi spółka Polo-Malysz. Druga sprawa to popularność skoków, która leci na ryj, przez kretyński regulamin dotyczący kombinezonów, butów, czy też nart. Nie wspominam już o przelicznikach, belce.. Niedługo będzie to sport tak popularny jak biegi narciarskie.