Wpis z mikrobloga

Czy mogę brać równocześnie "Pregabalin Sandoz 75 mg" (1 tabletka dziennie) i 2-3 drażetki "Plusssz Elektrolity 100% Ashwagandha Complex" (pełny skład w spoilerze)? Trzęsą mi się mięśnie, mam skurcze, drętwienia i problemy ze snem, a także umiarkowaną fobię społeczną. Niby na elektrolitach napisane jest, żeby nie łączyć ich z innymi lekami przeciwpadaczkowymi czy na uspokojenie, ale jeśli chodzi o senność i zwiększone "zamulenie", to nie ma problemu -- oby tylko pomogło na wcześniejsze objawy. Nie wiem, czy dla organizmu to będzie spoko. Brałam wcześniej magnez i witaminę C razem z pregabaliną z zalecenia lekarza, było okej. #lekarz #medycyna #leki #pytaniedoeksperta

  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@hurb: wiesz co, już sprawdzałam. Ale nawet lekarze potrafią wypisywać tak, że teoretycznie te leki powinny się wzajemnie nakładać, wzmacniać. Teoretycznie, again, nie powinnam, chociaż z drugiej strony to tylko (a może aż?) witaminy w drugim przypadku. Może jakiś lekarz siedzi na Wykopie i zechce się wypowiedzieć xD Trochę zbyt błaha sprawa, żeby czekać 2 tyg. na rejestrację IRL tylko po to.
  • Odpowiedz
  • 0
@dwa__fartuchy: te drętwienia to trochę zagadka, bo rezonans głowy mam prawidłowy, a od blisko pół roku coś się dzieje. Mam mroczki przed oczami i codzienne, bolesne skurcze łydek. Lekarz rodzinny obstawia, że może to kwestia jakichś utajonych niedoborów i ew. uśmierzyłoby mi to bóle. Jest podejrzenie nerwicy póki co. Morfologia w normie, żelazo, hormony tarczycy, wapń, etc. -- też. Borelioza i tężyczka ujemne, także nie wiadomo, co robić dalej. Plus
  • Odpowiedz