Wpis z mikrobloga

MotoMircy, buduję sobie bazę wiedzy. Zdarzyło mi się przejechać MG HS, jako że nigdy nie widziałem nawet z bliska chińskiej motoryzacji, a to w sumie egzotyka.
Zaskoczył mnie pozytywnie pod każdym względem, pomijając silnik, ale to chyba standard. Nowy quashkai czy sportage też głównie warczą, a przyśpieszają średnio bym powiedział.
Miał ktoś styczność od strony mechanicznej z tym? Ciekawi mnie to bardzo. Podobno silnik to jakaś ewolucyjna odmiana GM, a skrzynia pochodzi z KIA.

#motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: kurcze, serio Ci to MG przypadło do gustu? W salonie, w którym je oglądałem stały też obok Suzuki - mniej więcej podobny poziom ekscytacji po wejściu do środka, czyli żaden. Natomiast pozytywnym zaskoczeniem w MG jest to, że nie ma tam poczucia chińskiego paździerza z naklejkami made in PRC. Auto jest przygotowane pod europejskiego klienta i na przykład w u siebie widzę ich coraz więcej na drogach.
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: Ten sam silnik występuje w Insignia B. Różni się zapewne co do szczegółów ale ogólnie powinno być to samo.
Wiesz może czy mają jakieś preferencyjne warunki leasingu?
Czekam na Jaecoo j8 (wersja 7os bardziej mi pasuje) ale jak nie pojawi się w tym roku to zastanowię się nad tym MG
  • Odpowiedz
  • 1
@power2: nie znam żadnych warunków. To raczej jako ciekawą ciekawostkę traktuję i się zainteresowałem - bo egzotyczne. Tak samo się zainteresowałem SsangYongiem i on ma silnik od mahindry (najsłabszy mstallion)

Ale szczerze mówiąc - to nie była „taka inna Dacia”, tylko jak to zobaczyłem, dotknąłem to oszacowałem wartość na 200k, a koleś mi mówi 120 xD. I się zacząłem interesować czy to chińskie gówno, ale najwyraźniej nie.
  • Odpowiedz