Wpis z mikrobloga

@Odchod_Pasywny: Jakbym spotkał takiego biegacza na trasie, to bym nie wiedział czy mam dzwonić na 112 gość jest w stanie przedzawałowym, czy parsknąć śmiechem xDD
Przede wszystkim ważną kwestią w bieganiu jest zsynchronizowanie wdechu i wydechu powietrza wraz ze stawianymi krokami.
Mi najlepiej się biegnie w rytmie 2x2 czyli dwa kroki na wdechu, dwa na wydechu.
A ten gość nie przekłuwa kompletnie żadnej wagi do synchronizacji czy rytmu oddychania, i sapie
@massh Ja wspominam o sparingu, w szczęce wygodniej wdycha się powietrze nosem. Napisałeś wyżej, że nosem można aktywnie oddychać co najwyżej spacerując bądź uprawiać jogę. Ja napisałem, że zapraszam na sparing moich podopiecznych i zobaczysz, że kontrola oddechu to podstawa i jeśli nie mówimy tutaj o tempie beztlenowym, jak najbardziej oddychamy również i nosem ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale tak, przy normalnym biegu też w pełni wdycham powietrze
@massh: "In a case study, a competitive triathlete who had adopted a nasal-only breathing strategy during training displayed greater maximal oxygen consumption and time to exhaustion during graded exercise tests performed in a nasal only condition and an oral only condition"