Wpis z mikrobloga

@mati1990: 40Gbit Ethernet to jest tak naprawdę bonding 4x10Gbit - używam już od co najmniej 2 lat.

Tutaj jest coś lepszego :
https://cdr.pl/p8973,mikrotik-ccr2004-1g-2xs-pcie-karta-sieciowa-z-wbudowanym-routerem-1x-ge-2x-sfp28-routeros-level-6.html

Cenowo rewelacja. Bonding 2x25Gbit = 50Gbit/s. Kable i wkładki są relatywnie tanie. Problemem jest to że na razie przełączników 25Gbit jest niewiele a jeśli już są to do tanich nie należą.
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990 no a tak z 6-8 lat temu to w większości płyt z wyższej półki był Ethernet 10Gb. Dlatego wtedy szczrgolnie w us temat takich lanów ruszył.

Później dopiero producenci zaczęli wsadzać tańsze 2.5G.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: ej ja to wiem tylko większość isp żyje za czasów prl i króluje łacze 1000/300 co dzisiaj jest dość śmieszną ofertą. Mój mniejszy isp przynajmniej dał mi wybór i się mnie zapytał czy chcę symetryk 600/600 czy 900/300 i dalej tkwię na wolniejszym symetryku
  • Odpowiedz
@mati1990: ooo mam właśnie znajomka co stawia w domu 10G, nawet na spółkę dorwaliśmy kilka serwerów z kartami 10G. Generalnie najdroższy jest router, switche i wkładki, które pasują, albo programator do nich.
Fajna sprawa, gdy masz w domu jakiegoś NASa albo laba np. z vmware do zabawy w vsany i inne rzeczy.
Jak się rozkręcimy przy browarku to chcemy dwdmy stawiać xD

A plebs piszący "po co ci to" to po
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet: nie w dzisiejszych czasach. stawiasz proxmoxa na np 4750g dajesz mu x540t2, na wirtualke wrzucasz opensense 4-6wątków i reszta na wirtualke pod truenasa. router wcale nie musi być najdroższy xD
  • Odpowiedz
@mati1990: Eh..., w 2015 głupi ja trochę nakłamałem w CV, trochę nie zrozumiano tego co mam w papierkach i na pierwszą robotę rzucili mnie na zrobienie serwerowni w nowym biurze kiedy to widziałem wtedy serwer pierwszy raz na swoje oczy.
Budowałem wtedy sieć w serwerowni (między maszynami) na 40Gb z użyciem QSFP o których gówno wiedziałem.
Na szczęście zamówiony sprzęt przyjechał wcześniej niż budowlańcy skończyli robotę i pracodawca pozwolił mi go
NiBBonacci - @mati1990: Eh..., w 2015 głupi ja trochę nakłamałem w CV, trochę nie zro...

źródło: 40GBASE-SR4-QSFP-

Pobierz
  • Odpowiedz
@mati1990: No dokładnie, będę plebs. Po co Ci to? U nas w firmie poza cadowcami i backupem 1G się nudzi. W domu to juz jak ktoś może obrabia video ma jakiś sens.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: W sensie VSAN? No np. mogę wepchać kilkanaście dysków różnych hostów i będą one widoczne jako jedna przestrzeń, co umożliwia np. zdjęcia zależności wirtualki od hosta, na którym stoi. O albo DRS, że jak się jeden host przytka, bo automatycznie część wirtualek leci na innego hosta.

A jak pytasz się po co mi "TO" ogólnie, to generalnie rozwiązania enterprisowe mają to do siebie, że ich się ciężko nauczyć z jakichś
  • Odpowiedz
@tellet: Hmm troche czaje, fajnie, właśnie ta satysfkacja to super sprawa, Ja planuje zrobić swój domowy serwer, prosta rzecz ale nie mam za dużego pojęcia o tym więc jakieś wyzwanie mam. Problem w tym, że nie do końca wiem, co z nim mógłbym zrobić. Serwer do jakiś moich stronek jak stacja pogodowa, moze serwer do minecrafta, jakaś przestrzeń na zdjęcia filmy itp ale to tyle. No ale może w trakcie też
  • Odpowiedz
@mati1990: Ah wspaniale mpo mam nadzieje, ze to jeszcze single mode czy 40g ktore w stanach, na zachodzie pewnie mozna dostac na ebayu bo wycofuja sprzet za 100g a w Polsce? Jaka jest dostepnosc? Kolejny z dupy komentarz bez zastanowienai sie.
  • Odpowiedz
  • 0