Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że ludzie szkalują Iphona, a wczoraj wszedłem do salonu Xkomu, wziąłem najpierw S24, potem S24 Plus i na końcu S24 Ultra do łapy i się specjalnie pobawiłem nimi. Moim benchmarkiem jest zawsze poodpalanie kilku apek, poscrollowanie stron i będąc na ekranie głównym przewinięcie w lewo na ten ekran z wiadomościami googla. To jak te telefony przycinały szczególnie przy tym ostatnim jest żałosne. Nadal istnieje problem, że przy scrollowaniu facebooka, twittera czy stron internetowych jest takie klatkowane przeskakiwanie. Już wolałbym mieć zwykłego Iphona 15 z 60hz, ale płynnego, który nigdy ci się nie zatnie, niż złudne 120hz, ale tnące na każdym kroku.
#android #samsung #apple #iphone
  • 37
@Vaerlin: Nowy sprzęt, jeszcze nie dostał żadnej aktualizacji softu. Na przegrzewające się Pro i Pro Maxy po premierze też wyzywało pół zachodniego internetu (poza polskim, dla polaka iphony są święte i nic się z nimi nie dzieje, nawet jak są dowody, polacy lubią wypierać fakty przy iphonach), połatali soft, problem zażegnany i nagle wszyscy happy.
@Vaerlin: wcześniej korzystałeś z poprzednich wersji Samsungów, przycinały się? Pytam, bo mam kumpla, który twierdzi, że jego s21 chodzi ultra płynnie, co jest ewidentną ściemą. Dla niektórych mikro lagi mogą być niezauważalne.
@kalu85 tak, miałem S9 przez 1,5 roku i przedtem S8 kilka miesięcy. One ewidentnie przycinały w social mediach, głównie na FB i Reddicie. Jestem wyczulony na takie rzeczy i w S23 nie ma tego kompletnie, przynajmniej u mnie
@dsomgi00: Kiedyś kupiłem jednego dnia Galaxy s3 i iPhone 5 (mobile dev na testy). S3 zawiesił się przy pierwszym uruchomieniu. Potem drugi taz przy wejściu do aparatu I już nie żyje. IPhone 5 działa dalej. Fakt że już nie ma tu żadnego komfortu.
Wtedy chwilę po zakupie zapadła ostateczna decyzja o wyborze iPhona na zawsze ^^ Mam kilka telefonów z Androidem do testów i ich jedynym zadaniem jest się włączyć, wgrać
@fishery: Też nie zauważyłem klatkowania na modelach Ultra, ale już na takim najmniejszym S23 u znajomego się czasem zdarza. Przy czym to chyba jakieś przewrażliwienie poiOSowe, bo te "klatkowanie" trwa zwykle krótko.
@dsomgi00: Potwierdzam, chętnie bym wypróbował androida ale jak sobie pomyślę że u podstaw jest źle zoptymalizowany soft i będzie się zacinać po jakimś czasie to mi się odechciewa. Stary iphone dalej chodzi stabilnie. Nie ma bata żeby było inaczej skoro apple moze ios idealnie zoptymalizowac bo maja kilka urządzen a android to kobyla
@lethaldysfolid

@dsomgi00: Kiedyś kupiłem jednego dnia Galaxy s3 i iPhone 5 (mobile dev na testy). S3 zawiesił się przy pierwszym uruchomieniu. Potem drugi taz przy wejściu do aparatu I już nie żyje. IPhone 5 działa dalej. Fakt że już nie ma tu żadnego komfortu.

Wtedy chwilę po zakupie zapadła ostateczna decyzja o wyborze iPhona na zawsze ^^ Mam kilka telefonów z Androidem do testów i ich jedynym zadaniem jest się włączyć,
@lethaldysfolid: No cóż ja mam podobne zdanie ale o Iphonach, może nie gówno ale największe rozczarowanie. I bym się nie zgodził z tym, że nie tną. No chyba, że mi się trafił wadliwy egzemplarz ale śmiem wątpić.
Nie mam nic do Samsungów oprócz exynosa 😂Ale po latach używania Samsungów( od 7edge do s21) zrobiłem przerzutkę na IP 13 pro max mam go już dwa lata i jestem zadowolony. Wymienię za jakiś czas baterie na nową i kolejne dwa lata przyjemnego korzystania. Nie miałem takiego uczucia w andku a system mi leżał dobrze.