Wpis z mikrobloga

@TralalAlf: To jest już inny pojazd niż rower, rower może mieć tylko wspomaganie elektryczne do 250 W odłączane przy przekroczeniu 25 km/h o ile pamiętam.
  • Odpowiedz
@Mhrok:

@Fheat: Rower musi mieć ww. oświetlenie ORAZ odblask tylni czerwony . Oświetlenie w słoneczny dzień może być zdjęte. Odblask nie. Ponadto obowiązkowy jest dzwonek (lub podobne) oraz hamulec. Chociaż ciekawi mnie interpretacja w stosunku do ostrego koła które wszakże nie potrzebuje hamulca, żeby hamować ;)
  • Odpowiedz
@Mhrok: kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo przed samochodem na skrzyżowaniu, jadąc ścieżką? na pewno kiedy rower i samochód jadą równolegle, a samochód przecina tor jazdy roweru, a co z pozostałymi sytuacjami?
  • Odpowiedz
@Sebeq92: Musi mieć hamulec. Tyle.

@m21d24: Moim zdaniem w każdej sytuacji, kiedy rowerzysta jest na przejeździe a samochód na jezdni chyba, że znaki stanowią inaczej.
  • Odpowiedz
Chociaż ciekawi mnie interpretacja w stosunku do ostrego koła które wszakże nie potrzebuje hamulca, żeby hamować ;)


@Sebeq92:

Musi mieć hamulec. Tyle.


@Mhrok: Ostre koło przecież nie może nie mieć hamulca. Nie ma chyba nigdzie zdefiniowanego czym jest hamulec rowerowy, tak więc napęd roweru jest także hamulcem. Wiem bo kilku gości we Wrocławiu na ostrych miało już dyskusje na ten temat z policjantami.
  • Odpowiedz
@Mhrok @Fheat: w 2012 zmieniło się rozporządzenie dotyczące wyposażenia rowerów i światła mogą być montowane na wysokości od 25 do 150cm. Dodatkowo w dzień mogą być zdemontowane, więc między świtem a zmierzchem jedynym obowiązkowym elementem oświetlenia jest czerwony odblask z tyłu.
  • Odpowiedz
@Fheat: @chori: od 2011 obowiązek jazdy ddr jest warunkowy, tzn. istnieje, o ile prowadzi tam, gdzie zamierzamy jechać. Jeżeli kończy się przed skrzyżowaniem bez zjazdu na jezdnię (np. przejściem dla pieszych) to nie ma obowiązku nią jechania.
  • Odpowiedz
@mocniak: Z tym rozporządzeniem chyba faktycznie coś pomieszałem, wcześniej było do 90 cm, ta?

Zaraz sobie przypomnę, bo aż głupio mi się zrobiło.

edit: już wiem co mi zamieszało:

2) powinny być umieszczone nie wyżej niż 900 mm i nie niżej niż 350 mm od powierzchni jezdni, a w przypadku roweru i wózka rowerowego nie wyżej niż 1500 mm i nie niżej niż 250 mm od powierzchni jezdni;”,
  • Odpowiedz