Wpis z mikrobloga

Geniusze z Netii oferują łącza 2 Gb/s, ale niestety ich śmieszny router (HG8245X6-10) ma całkiem fajne Wi-Fi ale już porty ethernetowe są 1 Gb/s. Taka konfiguracja nie ma większego sensu. Po rozmowie z technikiem dowiedziałem się, że od biedy #netia daje userom zwykły terminal PON. Sam terminal jednak ma po prostu jedno wyjście ethernetowe 2,5G.

Szukam jakiegoś sensownego routera #gpon z minimum jednym ethernetowym portem 2,5G. Coś polecacie lub macie jakieś uwagi?

#pon #swiatlowody #swiatlowod #siecikomputerowe #sieci #it
Qrix - Geniusze z Netii oferują łącza 2 Gb/s, ale niestety ich śmieszny router (HG824...

źródło: netiaxxx

Pobierz
  • 8
Szukam jakiegoś sensownego routera #gpon


@Qrix: w sensie do podpięcia do tego netiowego terminala ONT? (Bo PON to z drugiej strony, nie u Ciebie). TP-Link serii AX ma porty 2,5GBps
@Qrix: To wydaje się być celowym działaniem. Niby masz łącze 2 Gbit/s, ale praktycznie to teko nie wykorzystasz, bo musiałbyś pociągnąć na dwóch urządzeniach naraz.
Upewnij się, że będziesz mógł wymienić router na własny, bo pojawiły się informacje, że od stycznia nie jest to już możliwe w pakiecie 2 Gbit/s (w pozostałych nadal można).
@Qrix: Jesteś pewien że dają Ci ONT z portem ethernetowym 2.5Gb/s? Bo z tego co wiem to dają właśnie z portem 1Gb/s bo innych nie mają + zaczęli banować ludzi którzy podmieniali ich ONT na swoje z Leoxa które mają port 2.5Gb/s
via Android
  • 0
@Pozdrowiony właśnie napisałem że jest 1Gb/s na porcie ale z dwóch portów wyciągam więcej.

Po napisaniu mojego wpisu znalazłem opis przygód jakie miał jeden z wykopków z nimi. Nie ma nadziei na to by było lepiej.
Myślałem czy nie zakombinować coś z dual wan ale to chyba bez sensu
@Qrix: czyli Netia sprzedaje internet 2Gb/s dostarczając (i de facto wymuszając jego użycie) sprzęt który ma porty 1Gb/s i fizycznie nie ma możliwości (bez wprowadzania udziwnień typu Dual WAN) po kablu pociągnąć przyrzeczonych 2Gb/s? Brzmi jak temat do kręcenia Małysza ( ͡° ͜ʖ ͡°)