Wpis z mikrobloga

@depresyjnydziad: no tak ale skoro Nulland kupiła "zamach stanu" na Ukrainie w cenie 5 mld USD to kacapy nie mogły sobie kupić kolejnego za choćby i 50 mld USD? To grosze przy tym ile przesrali na wojnę xD

@SpalaczBenzyny: Nie każdy. Nawet w r0sji są ludzie, którzy rozumieją, że ta wojna to zło. Oczywiście łatwo łyknąć opartą na niskich emocjach, nienawiści, poczuciu siły i wspólnoty, dumy z #!$%@? wie czego, narrację trafiającą do większości społeczeństwa, ale jak ktoś umie myśleć krytycznie, to da radę.
Problem w tym, że tego trzeba się nauczyć, a ani szkoła, ani rodzice się tym tematem zwykle nie zajmują, a samodzielnie - no cóż, jak
@SpalaczBenzyny: Nie. W r0sji nie było żadnej blokady informacyjnej przez dekady. I pewna część ludzi absolutnie tam rozumie, że obecna wojna to spełnienie chorych, imperialnych ambicji. Więc da się to ogadnąć. Ale to nie jest "wygodne". Wygodnie jest łykać propagandę, zwłaszcza jak jest się totalnym degeneratem, jak r0sjanie, czyli 95% populacji kacapowa.
Tak samo wygodna była propaganda PiS, choć ludzie tacy jak Szydło, Sasin, Mejza, Morawiecki, Macierewicz, Szmatecki, Tarczyński, Czarnek, Pawłowicz,
@Pantokrator: ale ja właśnie takich ruskich mam na myśli, tych którym można uznać za europejskich, wykształconych, z dostępem do informacji, zdających sobie sprawę z propagandy,

oni też mają zrytą banię i po chichu cieszą się z imperialnej Rosji, np. wojny nie popierają ale Krym dobrze aby był rosyjski, w przypadku konfliktu rosyjsko-europejskiego staną po stronie Rosji nawet jak ona będzie agresorem, wojny napastniczej nie chciałem ale skoro już się toczy to