Wpis z mikrobloga

Mirki ze #stolarstwo #dyi #zrobtosam - zapraszam to oceny mojego projektu prostej szafki pod keyboard który żem se wymodził w ramach walki z czasem wolnym (btw: pod blatem będzie szuflada której nie ma na rysunku). Ponieważ chciałem temat ogarnąć na szybko, nie chciałem iśc np. w lakierowanie, malowanie, bejcowanie etc, tylko wyszukałem sobie gotowe np. półki o odpowiednich rozmiarach i kolorach z tego po pocięciu chciałem to złożyć. Np. boki chce zrobić z półki która ma 18 mm grubości więc dołożyłem po dwa paski z drugiej pociętej zeby to miało sensowną sztywność. I tu pytanie - jak zrobiłem BOM do tego to wyszły mi jakieś absurdalne kwoty jak za takie coś. Ja wiem że Castorama to taka Żabka i tam się przepłaca, ale że az tyle? A do tego jeszcze robocizna. Gdzie sens? Gdzie sugerujecie szukać materiałów w sensownych cenach pamiętając ze nie kupię np. 20 blatów etc? Albo może to ktoś mi to od razu potnie (złożyć mogę sam) i wyśle? Sugestie?
Borszczuk - Mirki ze #stolarstwo #dyi #zrobtosam - zapraszam to oceny mojego projektu...

źródło: stolik

Pobierz
  • 11
@Borszczuk: koncepcja tych dokładek przy bokach dość dziwna. Już bym je pociągnął do samej góry i wtedy okleił razem z bokami szeroką okleiną, żeby nie było przecięcia pomiędzy. Tak mała ilość to raczej markety. W hurtowni płacisz za całą płytę a to już jest ok 300 zł plus rozkrój i oklejanie. Czasami w hurtowni przy popularnych płytach idzie się dogadać i kasują za pół płyty jak się zmieścisz
@Smarek37: koncepcja tych dokładek przy bokach dość dziwna. Już bym je pociągnął do samej góry i wtedy okleił razem z bokami szeroką okleiną

Te dokładki docinam z innej gotowej półki. Ma 40 cm szerokości więc będę miał z tego te 4 paski po 10 cm szerokości. Co do wysokości - mam wrażenie ze nie mogę pociągnąc wyżej bo mi się materiał po prostu skończył. Poza tym tam i tak bedzie szuflada
@Borszczuk: chodzi mi o to, że jak tak połączysz to z bokami to wyjdzie ci takie przecięcie okleiny dlatego estetyczniej by wyglądało dać do końca i okleić jedną szerszą. No ale jeżeli to nie przeszkadza to w sumie szczegół. Pytasz gdzie kupować. Powiedz skąd mniej więcej jesteś.
Smarek37 - @Borszczuk: chodzi mi o to, że jak tak połączysz to z bokami to wyjdzie ci...

źródło: IMG_20240209_144101

Pobierz
@Smarek37: tak, jestem tego świadom, ale mam trochę obawy ze koszty mi strzelą w kosmos jak zacznę cudować, oklejać etc. Sam fakt że chwile posiedziałem na projektem dal mi już dośc do myślenia ile tu można jeszcze spier**lić (np. jak teraz patrzę to pierwszy design był całkowicie bez sensu :). Chcę po prostu zrobić v1.0 przy w/w założeniach bo to mało znaczący mebel i nikt nie zauważy takich niuansów.

Zachodniopomorskie jak
@aleja6grobnr4: Po połączeniu jest z tego 3,6 cm grubości ścianki i nie bardzo widzę dlaczgo to miałoby się bujać? Od góry mogę całość wzmocnić dodatowo i dać przy mocnowaniu blatu parę kontowników. Całe plecy na pewno usztywniłyby całość ale też podniosą koszt i wagę a tego chcę uniknąć.