Wpis z mikrobloga

Dzisiaj 59. urodziny obchodzi francuska aktorka Mathilda May. Zapisała się w mojej pamięci rolą w „Piersi i księżycu” („La Teta y la luna”) Bigasa Luny, gdzie między innymi pokazywała tytułową pierś, a nawet dwie. Obie piersi pokazywała też w nie mniej dziwnym filmie, a właściwie to jeszcze bardziej, pt. „Lifeforce” (u nas „Siła witalna”) Tobe'a Hoopera (reżysera „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”), gdzie wcieliła się w wampiryczną kosmitkę. A na zdjęciu scena z „Toutes peines confondues”, gdzie nie pokazuje piersi, tylko st00pki. Nie powiem, że widziałem wiele filmów z jej udziałem, ale wydaje się, że pani Matylda nie miała oporów przed pokazywaniem tego czy tamtego.

A wracając na moment do „Piersi i księżyca” – to film, który balansuje na granicy kiczu, nie tracąc jednak koniec końców poetyckiej aury (przepraszam za wypowiadanie takich nieprzyzwoitych słów na Wykopie). Inaczej nie może być, skoro jeden bohater wyśpiewuje wybrance swojego serca serenady pod kamperem, a inny, który jest jej stałym partnerem, żyje z pierdzenia, i to dosłownie, a nie metaforycznie. Daje bowiem przedstawienia, podczas których za pomocą puszczanych bąków robi różne śmieszne rzeczy, np. strzela rzutkami do tarczy.

Ale główny wątek dotyczy chłopca, który marzy o byciu karmionym z kobiecej piersi. Ciocia Matylda spełnia marzenie chłopca (oj, to nie taki spoiler, zresztą i tak nigdy tego nie obejrzycie). Scenę karmienia wyciąłem i wstawiłem na YT, żeby wam pokazać, jakimi zwyrodnialcami potrafią być cyckarze, ale YT zdjął mi film po minucie za seksualizację dzieci, dając upomnienie i wysyłając na szkolenie, w którym zresztą wziąłem udział. Teraz czuję się w pełni zresocjalizowany, i chociaż mam też gifa z tej sceny, to go tu nie wstawię. Dobranoc.

#film #filmy #kino #kulturalnarocznica #szatanskieobrazki #stopyboners
podsloncemszatana - Dzisiaj 59. urodziny obchodzi francuska aktorka Mathilda May. Zap...

źródło: Mathilda May

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz